Skocz do zawartości

Akumulator żelowy koniecznie???


adiks7

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do panelu startowego musi być koniecznie akumulator żelowy, mam w domu ze trzy akumulatory po motorach dlatego pytam.

Jak najbardziej możesz zastosować. Tylko nie płacz jak przez przypadek "przewrócisz" skrzynkę z akku. A jak z wydajnością / pojemnością ? Jak wystarcza to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie po przewróceniu? Kiedyś upuściłem 72Ah akumulator samochodowy z pół metra na beton, nie dość że dość mocno grzmotnął to się jeszcze wywrócił. I co? Zupełnie nic. Działa do dzisiaj doskonale (mimo że już wtedy był dość leciwy). Nie polecam oczywiście takiego traktowania (upuszczania na beton) bo cele z elektrolitem mogą popękać, ale przewrócenie zaszkodzić nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup akumulatora żelowego jest problemem? 7Ah kosztuje niecałe 40zł. To jeden z najmniejszych wydatków związanych z naszym hobby.

Problemem nie jest, ale napisałem że mam kilka aku które instaluje się w motorach, więc jak mam to wykorzystam, a za 40 zł mam już klips :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.