Jump to content

Akumulator żelowy koniecznie???

adiks7

Recommended Posts

Czy do panelu startowego musi być koniecznie akumulator żelowy, mam w domu ze trzy akumulatory po motorach dlatego pytam.

Jak najbardziej możesz zastosować. Tylko nie płacz jak przez przypadek "przewrócisz" skrzynkę z akku. A jak z wydajnością / pojemnością ? Jak wystarcza to może być.

Co się stanie po przewróceniu? Kiedyś upuściłem 72Ah akumulator samochodowy z pół metra na beton, nie dość że dość mocno grzmotnął to się jeszcze wywrócił. I co? Zupełnie nic. Działa do dzisiaj doskonale (mimo że już wtedy był dość leciwy). Nie polecam oczywiście takiego traktowania (upuszczania na beton) bo cele z elektrolitem mogą popękać, ale przewrócenie zaszkodzić nie powinno...

Czy zakup akumulatora żelowego jest problemem? 7Ah kosztuje niecałe 40zł. To jeden z najmniejszych wydatków związanych z naszym hobby.

Problemem nie jest, ale napisałem że mam kilka aku które instaluje się w motorach, więc jak mam to wykorzystam, a za 40 zł mam już klips :)

Jeżeli bezobsługowe to ZAZWYCZAJ są szczelne i nic nie grozi, ale ZWYKŁE zalewowe nie mogą być "hermetik" i ciekną po przewróceniu. I prowdopodobnie AIR w owym nieszczęsnym momencie miał w reku bezobsługowy - szczelny.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.