Skocz do zawartości

YAK 55 TIGER (AXAR) z MVVS 26 IFS - budowa


Mellon-68

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pomimo super pogody nie dało sie latać, bo z lotniska zrobiło sie jezioro (po miesiącu ciągłego deszczu zamiast z samolotami mogliśmy zabrać ze sobą motorówki :evil: ).

Ale za to sprawdziliśmy osiągi MVVS 26 IFS z przerobionym tłumikiem i...

na śmigle BIELA 18x6 jest teraz 7400rpm. To jest 300 rpm więcej czyli około +0,5 kg ciągu.

Opłacało się podłubać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JB Weld jest bardzo dobry! Kiedyś (ze dwa lata temu) wkleiłem nim na stałe gaźnik do karkasu w ST 46 ABC. w którym była tylko połówka tulejki (silnik latał potem u mnie ze 30 godzin, sprzedałem go i dalej latał bez reklamacji). Z tłumikiem JB też miał u mnie doświadczenie w OS 91 FS SII, do którego wkleiłem kolanko wylotowe tłumika do uszkodzonej głowicy - wszystko OK. Taką samą przeróbkę tłumika jak opisałem zrobił wcześniej WOJCIO w swoim MVVS 35 cc i bez problemów ma conajmniej z 10 godzin przelatane.

JB trzyma mocno i pewnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak kiedyś będe zdejmował owiewkę to napiszę. Ale to akurat nie jest bardzo istotne. Odległośc jaka jest u mnie niedużo Ci powie, mój silnik jest na dystansach, a długość owiewki możesz przecież regulować. Nie bój nic - nie bedzie za krótka.

Wymiary mvvs, który jest w moim yaku masz tu:

 

http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=galleryGalleryShow&iIdLink=453&iType=1&iPhoto=3

długość dystansów (to chyba - bo nie pamiętam na 100%) 20mm, porównaj sobie z wymiarami saito i będziesz miał - clear.

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.