Skocz do zawartości

Silnik - dziwne zachowanie.


mahoney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam silnik ( tym razem nie w samolocie czy helikopterze choć takowe posiadam ale elektryczne) w samochodzie RC.

 

Silnik spalinowy 2 takt prosty Kyosho GX15 Pojemność skokowa: 2,5 cm3.

Paliwo 16% (kupiony gotowiec).

 

Problem jest taki, że gdy silnik jest zimy odpala (i raczej też bardzo ciżeko go uruchomić) i powiedzmy przez jakiś czas działa poprawnie. Po około 2-3 minutach gaśnie. Ponowna próba uruchomienia najczęściej się nie udaje. Wtedy muszę nakarmić silnik paliwem (zatykam wydech i wykonuję kilka szarpnięć szarpakiem). Po tym model uruchamia się na kilka sekund i zazwyczaj znowu gaśnie.

Na wysokich obrotach silnik nie gaśnie ale jak tylko odejmę gaz to zdycha.

 

Próbowałem różnych ustanień na ilglicy ale najdłużej jak silnik popracował na wolnych obrotach to około 3 minut (chyba raz mi się tak udało). Do tego silnik pracuje nierównomiernie (skaczą mu obroty).

Dopowiem, że raz zatarłem ten silnik podczas docierania (wypaliłem 3 baki paliwa bez przerw na wystygnięcie ;(. Zaraz po tym incydencie wymieniłem tłok oraz pierścien w którym chodził tłok. Docierałem w długich odstępach a potem zwiększałem obroty silnika stopniowo. Po tej przygodzie silnik działał poprawnie przez parę jazd ale teraz jest problem i nie wiem co może być przyczyną problemów.

Dodatkowo podpowiem, że paliwo kupiłem w lutym 2009 roku (baniak 5 litrowy). Trzymam go w garażu w zimnym i ciemnym pomieszczeniu.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.