Skocz do zawartości

Latające skrzydło 1,1m jako elektroszybowiec.


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Nie wytrzymałem patrząc na model delty kolegi Cobry i postanowiłem powiększyć taże pewien model ,który nabyłem niedawno na aukcji.

 

Taki model wygląda w locie niepowtarzalnie podobnie jak modele trójkątów - delt .

 

Model miał mieć 80cm ale przy zakładanej masie startowej 500-700g jako modelu z silnikiem latał by raczej szybko co mi raczej nie odpowiadało bo lubię czasem też poszybować ;-) Większy model widać lepiej z oddali co też było dla mnie ważne.

 

Zamierzam wstawić prostokąt patrząc rzutem z góry, robiąc z niego centropłat. Napęd pchający bo jeszcze takiego nie miałem ale ma dwie ważne dla mnie zalety.

 

- przy oblotach , kretach nie będzie rył silnikiem w glebę,

 

- zdejmując śmigło będzie można schować silnik za owiewką, którą zrobię po zamontowaniu silnika do modelu. Nie będę musiał mieć kołpaka tylko prop-saver bo schowa się on za silnikiem.

 

Zamierzam nim też latać na zboczu Dźwignie serw zrobię od góry płata by nie haczyła o krzaczki na zboczach.

Lotki zrobię z balsy 5mm i będą duże bo takie są fajniejsze. Płat ma nieokreślony profil ale dosyć gruby 10-12% na oko i jest wykonany z styropianu oklejonego fornirem.

 

Wyposażę model w ;

 

emaxa 3f

 

regiel 25a

 

serwa htx900

 

zippy 1300mah 3s

 

Powyższe made by China :faja: bo to maszyna niskobudżetowa ,

 

i jakiś odbiornik

 

na razie myślę nad kadłubem i zastanawiam się nad wzniosem skośnych części płata

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, popieram Twój pomysł i będę śledził postępy, albowiem słuszną drogę wybrałeś (co ja plotę... :shock: ).Poważnie polecam tego typu rozwiązanie, gdyż sam nie tak dawno popełniłem to samo - przeskalowałem latające skrzydło i wyszedł lekki i widoczny z daleka motoszybowiec, którym można zahaczyć o termikę.

 

89aaba9e43fb5c02m.jpg4b7b5317a09a47dfm.jpg

pozdrawiam,

P.s. Zapomniałem dodać, że to ma rozpiętość 1,4 m, waży 600g i lata na "dzwonku" z regulatorem 18A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poparcie. Tobie wyszedł rasowy f-16 u mnie będzie dziwadło ;-)

 

Dam jednak wznios by model był ststeczniejszy co przyda się gdy odleci dalej i wyżej.

 

Jaki mam zrobić wykłon silnika - odwrotny niż w napędzie ciagnącym?

 

Czyli w górę i i w lewo patrząc na silnik i model od tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, będzie dobrze ale z tym skłonem i wykłonem to trochę inaczej jest w latających skrzydłach. Proponuję wykłon ustalić na "0" czyli w osi natomiast skłon we wszystkich moich skrzydłach (czyli trzech :D ) to: oś silnika równoległa do powierzchni spływu w przekroju poprzecznym skrzydła (wydaje mi się, że jeszcze wiem o czym piszę :shock: ).

Jednym słowem u mnie to wygląda tak, jeśli trochę Ci to pomoże:

5ebc7e76b670cafbm.jpg.

I pamiętaj, że dla lotek pozycja neutralna to jakieś 5-7 stopni w górę.

Pozdrawiam,

Btw, jakby "cuś" to tu jest cały opis: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5880.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Podobnie odpowiedziały dwie osoby to robię skłon w dół za radą - za pomocą podkładek jak coś to się skoryguje.

 

Lotki zrobię z balsy 5mm, zawiasy - kupne plus z dyskietki. Chcę by model był możliwie trwały , a ja nie lubię już budować. Lubię tylko latać, a buduję tylko by polatać ;-)

 

Zwoje i łączenia silnika emaxa zabezpieczę na poxipol i c.a. lub loctailem do gwintów. Trzeba to zrobić bo silnik taki czy dzwonek lubi się rozkręcić w locie co przydarzyło już mi się i niedawno koledze w eg-pro w locie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.