Skocz do zawartości

Jaka rozpiętość jaki profil


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Profil robię S7037 i będe wzorował sie na szybowcu First z Blejżyka. Model bedzie pewnie miał dzielone skrzydła. W skrzydłach będzie rurka aluminiowa 12mm na zewnatrz i 8mm wewnątrz jak uda mi się taka znaleść i bagnet stalowy 8mm. Powinno wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Skrzydła do rozp. 2m lepiej mieć w jednym kawałku

Niestety wymiary mojego pokoju i samochodu nakazuje mi zrobić dzielone płaty. :( Będę robił na wzorze firsta i tej decyzji raczej już nie zmienię :D Jedyna rzecz którą jeszcze zrobię to otwory na serwa i tunele na kable w skrzydłach gdy kiedykolwiek chciałbym dorobić lotki. Mam już rurkę na kadłub. Jest z wędki. Nie jest to laminat lecz chyba sama zywica :shock: ma 70 cm długości i waży ok 25g jest b. sztywna (w rękach trudno wygiąć). Teraz bede zabierał się z kadłub. Zrobię depronowy z wzmocnieniami ze sklejki, balsy i listewek sosnowych, a nastepie "zalaminuję" go papierem pakowym na wikol, może nawet 2 warstwami tu gdzie to bedzie potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo już mneło od ostatniej wypowiedzi wiec nie bede edytował. Mam problem ponieważ nigdzie nie mogę znaleść rurki alu lub laminatowej 10x8. Nie zna ktoś jakiegos sklepu gdzie moge takie rurki kupić wysyłkowo i że by nie było kosmicznych cen i najlepiej aby były rrazem w sklepie pręt gładkie 8mm ? Albo nie ma ktos takiej niepotrzebnej do oddania bo potrzeba mi 0,5m lub 2 kawałki po 25cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bagnet tylko gładki pręt się nadaje.

Jeśli byś dorwał uszkodzoną drukarkę do rozbiórki to znajdująca się w niej prowadnica głowicy drukującej nada się na bagnet. W Lexmarku na ten przykład jest pręt Φ7. Wtedy wystarczy dokupić odpowiednią rurkę na kieszeń bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planujesz aby zrobić bagnetu z gwintowanego pręta dostępnego w marketach budowlanych

Tu mnie rozgrysłeś miałem włąśnie taki zamiar. A czy do 2 m skrzydła starczy po 25cm rurki w skrzydle? A czy zamiast metalu mógłbym dać rurkę laminatową 16x12 i pręt laminatowy 12mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zanadto. W Elipsoidzie (2,8m) jest bagnet Φ8 o długości całkowitej 238mm przy szerokości kadłuba 74mm. Policz ile zostaje do wsunięcia w płaty :roll: .

Takie laminaty spokojnie powinny wytrzymać, tylko czy zmieszczą Ci się między dźwigarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie mogę zrobić skrzydła bez dźwigarów tylko oklejone papierem na wikol ? A jeśli muszą być dzwigary to czy nie mogą byc za lub przed bagnetem?

Oj, kombinujesz jak nie przymierzając koń pod górę. Praw fizyki nie oszukasz.

Przy tej rozpiętości i pokryciu rdzeni papierem na wikol lepiej nie próbuj unikać zastosowania dźwigarów.

 

Ale jeśli bagnet powinien być między dźwigarami to zrobie rurke alu 12 mm i pręt laminatowy 10 mm

Ciepło, cieplej, gorąco :wink: :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.