Skocz do zawartości

Jak to jest z ciepłotą świecy żarowej?


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się dobiera ciepłotę świecy? Podobno w zimie (zbliża się) trzeba latać na cieplejszej świecy niż w lecie. Poza tym parametrami zależnymi są - dodatek nitro w paliwie i pojemność silnika. No i mi się pomieszało. Wcześniej gdzieś przeczytałem , że swieca OS A3 jest zimna a OS 8 ciepła (cytuję z pamięci) a w ostatnich dyskusjach twierdzono odwrotnie. Wieć jak jest ostatecznie... :wink:

 

Wczoraj padła mi pierwsza moja świeca a3 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej samemu sobie świecę zrobić to będziesz wiedział co i jak...

 

Może trochę więcej wskazówek? Czy jak się posiada kombinerki, nóż do tapet i kilka śrubokrętów to da radę tym zrobić świecę? :wink:

Najchętniej to bym sobie też wystrugał jakiegoś 4-ro takta ala Saito dwucylintrowego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka świeca jest każdy widzi, wszystkie materiały potrzebne do jej stworzenia są ogólnie dostępne więc nic tylko robić....

Te ze zdjęcia zostały wykonane amatorsko...

Ja też szykuję się do produkcji - muszę jeszcze tylko zrobić sobie zgrzewarkę w celu mocowania drutu do elektrody....

Poza tym spalone świece można też naprawiać dając im nowy wkład...

Nic prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka świeca jest każdy widzi, wszystkie materiały potrzebne do jej stworzenia są ogólnie dostępne

...

Poza tym spalone świece można też naprawiać dając im nowy wkład...

Nic prostszego.

Tzn gdzie takowy "drucik" platynowy ew. sprężynkę można nabyć ?? Pytałem za rogiem w spożywczym i nie mieli :twisted: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.