Skocz do zawartości

Zabawa w Heli :D


PiotrekWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z powodu odswietnej nudy postanowilem zbudowac cos heli podobnego :) Niestety mam male klopoty w sterowaniu tym "cudem" akku znajduje sie poza maszynka i wszystko jest na kablach. Strowanie odbywa sie przez regulacje obrotow wirnika glownego i ogonowego, poczatkowo oba silnik podpialem razem pod zasilacz niestety troche sie obracal , puzniej pod wirnik ogonowy podlaczylem pakiet z potencjometrem.. potencjometr sie spalil , czy ktos ma pomysl jak tym sterowac pozostajac na kablach ?? Nie mam mozliwosci sterowania RC poniewarz nadajnik zostawilem w Toruniu a zreszta i tak nie wiedzial bym jak podlaczyc dwa regulatory pod jeden nadajnik.

heli011cy0.jpg

heli013bn7.jpg

 

i maly film po tym jak totalnie odlaczylem silnik ogonowy. ( zaraz go wstawie bo wolno sie sciaga na serwer )

th_Heli015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa trwa!! Zawsze zastanawiałem się dlaczego lopaty wirnika glownego nie sa mocowane na "sztywno" tylko na "przeglubie" ktory chyba nazywa sie stabilizatorem :roll: Teraz juz wiem :D:D Gdy mialem wirnik na sztywno przy jakich kolwiek probach skretu ( recznie) modelik zachowywal sie przynajmniej dziwnie poglebiajac skret trzesac sie , teraz po zamontowaniu baaaardzo prymitywnego stabilozatora praca jest duzo plynniejsza i przy probach skretu ( znowu recznie) model nie trzesie sie i nie poglebia skretu. Zaczyna mi sie to podobac, odkrywanie heli na wlasna reke :)

heli017ee2.jpg

th_Heli016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Sądze ,że taki stabilizator z prawdziwego zdarzenia nie robi się najłatwiej :) Mój "stabilizator" to korpus od silnika, kawałek rurki plastykowej ,troche bowdena... ( pomysl sciagniety z ekierkolotu Zbiga) Gdybym mial mozliwosc to pewnie zaczol bym budowe normalnego heli takiego jak np. zrobil Ben. Jednak pierwszego heli wole kupic, sadze ,ze niedlugo stane sie posiadaczem jakiejsc kosiareczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Po prawie calonocnej sesji czytelniczej wygrzebalem to : http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?t=411 i na podstawie tego powstalo to :

heli027hp6.jpg

Troche sie pomeczylem ale powinno byc ok. nie ma zbednych luzow i calosc jest w miare solidna. Wieczorkiem przeprowadze proby "obrotowe" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.