Skocz do zawartości

Turnigy 40A Plush


Barlu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z prawdopodobnie wyżej wymienionym regulatorem... Wygląda to na problem z nim, gdyż kilka osób miewało takie objawy, lecz nie z tymi regulatorami.

 

A może to ja nie potrafię go programować [kartą].

 

Objaw jest taki: Włączam silnik, chwile on pochodzi i go odcina. Gaz zdejmę na minimum, dodam go, znowu chwile pokręci i przestaje. I tak ciągle... Bec ciągle działa [serwa reagują].

 

Może to złe ustawinie regulatora? A może coś innego jest jego przyczyną?

 

Z instrukcji wynika że od 4 cel w dół [na odpowiednim programie, ustawieniu ABCD] automatycznie wykrywa cele. I tak mam ustawione (inaczej się nie da)

 

Silnik to jest:http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4201

 

regulator jak w temacie a karta:http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2169

 

(Ustawienia moje to: Brake:off, Battery:li-xx, Cut Off Type: Cut-off, Cut off voltage: Middle, Start mode: normal, Timing: Low, Music/li-po cells: B, Governor: off)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na słabe akumulatory.

Faktycznie pobierany prąd może być większy, ale mniejsza o to.

Zmień Cut off voltage (czyli napiecie przy jakim odcina) i zobacz.

 

Oczywiście rozumiem, że silnik osiąga pełne obroty i staje po jakimś czasie :D

Bo jeżeli ma problem z osiągnięciem pełnych obrotów to zmień timing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję że właśnie nie wkręca się za bardzo... Aczkolwiek nigdy nei widziąłem jak pracuje inruner ani silnik z wysokim KV. Timing raz zmieniłem na midle [czy tam medium] i gó*o dało :( Pokombinuje jeszcze z tym voltage i timingiem. Bo z silnikiem nic nie jest, skoro rusza?

 

Słabe akumulatory, a brałem specjalnie większe niż zamierzałem [2/2A 20C]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem identyczny przypadek z 30A regulatorem DYNAM. Okazało się, że to wina regulatora. Był kupiony w sklepie internetowym, po mojej interwencji wymieniono mi bez problemu na drugi taki sam egzemplarz i ten pracuje do dziś idealnie :D W takim razie jeżeli wszystkie próby ustawienia nadal nic nie zmienią zrób to co ja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.