Skocz do zawartości

Silnik modelarski + benzyna = ???


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio dowiedziałem się o dość nietypowym paliwie do silników modelarskich... a mianowicie benzyna bezołowiowa 95 i olej do dwusuwów (lub rycynowy). Stosunek 30 do 1... czy to jest możliwe? Pytam gdyż jeśli to możliwe to po kiego grzyba wydawać 120 zł na paliwo modelarskie jak pójde na BP i kupie zwykłą benzyne za 20 zł, w domu zrobi się mieszankę i silnik też będzie działał... Trochę szkoda mi silnika na testy (stary ruski MDS ale w dobrym stanie..) więc pytam...

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyzej piłe se na tym uruchomisz...

Może i tak ale typowo modelarski silnik też będzie pracował ,gdy świeca będzie cały czas grzana ,a paliwo 50 % bezołowiowej + 50 modelarskie daje równomierną pracę silnika bez podgrzania ,ale obniża moc silnika o około 25 %. Lecz zmiejsza temperaturę zapłonu ,zmniejsza zużycie paliwa ,ale odważyłem się próbować to na wysłużonym mvvsie 2,5 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj bo był link do innego forum gdzie ktoś przerabiał silnik na benzyne a właściwie nic nie było do przerabiania tylko tam była jeszcze inna mieszanka chyba i świeca ciągle była podtrzymywana i była podana temperatura silnika i obroty. Obroty spadły chyba o 200rpm a temperatura UWAGA NA BENZYNIE SPADŁA O KILKA STOPNI ! Silnik wypalał zbiornik w ciagu 10min na żarówce a na benzynie bak starczał do 20min. ale były problemy z podciśnieniem podczas akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...robi się coraz ciekawiej :D chętni posłucham jeszcze kilku opini a potem sam spróbuje z tym paliwem... z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc :D

 

Mam jeszcze jedno pytanko...Jest to silnik MDS 61 (10ccm).. jaka świeca będzie najlepsza do tego silnika na zwykłe paliwo modelarskie a jaka na kombinowane paliwo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A da się . z tym ,że dla mniejszych silników (poniżej 10 cm3) to technologicznie trudne. Poprostu "gaźnik" w silniku żarowym jest za prosty do benzyny - pasowałby taki co pracuje jak w piłach spalinowych Bezpływakowy . Ja czyniłem próby z komorą wyrównawczą o małej pojemności w osi rozpylacza i różnie było (statycznie nieźle - a w ruchu jak sie uda raz dobrze a czasem zacięcie a wlocie to oznacza "klopsy" w samochodzie gitara najwyzej stanie :mrgreen: ) Ale mieszanka 50/50 wypada nawet nieźle. Tylko żarzenie na stałe zależne od obrotów by było wskazane.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.