Skocz do zawartości

szybko spadające napięcie


Matis1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pakiet Li-Po 1800mAh 11.1V 3S1P firmy LECHO.Po pewnym locie regulator chyba za póżno odłączył mi zasilanie i pojemność wynosiło 6V.Moja ładowarka nie reagowała na pakiet ,naładował mi go taki pan lepszą ładowarka do 11V na szczęscie załapała.Tylko jest mały problem bo szybko spada mi napięcie (bardzo szybko).Prosze o porady czy do się coś s tym zrobić i jak mierzyć napięcie na poszczególnych celach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność wynosiło 6V

- napiecie wynosilo 6V - nie pojemnosc - pojemnosc podaje sie w mAh ;)

,naładował mi go taki pan lepszą ładowarka do 11V na szczęscie załapała.

Pakiet naladowany 3///s powinien miec napiecie 12.6V - wiecmogl byc niedoladowany.

Ladowarka do LiPo nie rozpocznie ladowania jezeli napiecie jest za niskie - zaczyna od bodajrze 2.7-3V - zalezy od ladowarki.

Prosze o porady czy do się coś s tym zrobić

Mozesz sprobowac pakiet przemrozic w zamrazalniku ale male szanse.

jak mierzyć napięcie na poszczególnych celach?

Masz taka wtyczke do balansera - z 4 kabelkami, mierzysz voltomierzem pomiedzy kablami 1-2; 2-3; 3-4.

Najlepiej pakiet naladowac ladowarka mikroprocesorowa i sprawdzic ile weszlo- niestety pakiety po zbytnim rozladowaniu lubia padac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Zmierzyłem napiecie na poszczególnych celach . Napięcie na wtyczce do podłaczania do regulatora wynosiło 9,57V a na poszczególnych celach tak:

 

-pierwsza cela-6,49V(za dużo)

-druga 2,35(za mał0)

-trzecia 5,44V(za dużo)

Czy to jest możliwe żeby cele były aż tak naładowane? Pakiet wyglada jak nowy,wogóle nie jest spuchnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na wtyczce do podłaczania do regulatora wynosiło 9,57V a na poszczególnych celach tak:

 

-pierwsza cela-6,49V(za dużo)

-druga 2,35(za mał0)

-trzecia 5,44V(za dużo)

Yyy... Jak to możliwe, że cele mają łącznie 14,28v a na + i - było 9,57v ?

Na pewno dobrze sprawdzałeś ? 4,2v to jest max na celę.

Pewnie był do końca ładowany dużym prądem bez balansera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pierwsza cela-6,49V(za dużo)

trzecia 5,44V(za dużo)

Niemozliwe - maksymalnie bedzie 4.2 - wiecej nie wejdzie - zmierzyles napiecie 2 celi naraz.

zmierz ponownie - sprawdz napiecie pomiedzy kablem 1 i 4

wyniki powinny byc (w sprawnym pakiecie) pomiedzy 3.0 i 4.2 V

Zakladam, ze napiecia na celach masz

2.35V

6.49-2.35=4.14

5.44-2.35=3.09

2.35+4.14+3.09 daje napiecie ktore uzyskales - 9.57 (+ - blad pomiaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.