Skocz do zawartości

Brak zasięgu


Lukis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Razem z kolega mamy pewien problem a mianowicie historia jest następująca:

 

Kiedy pojechaliśmy do Krakowa na otwarcie sezonu modelarskiego kolega oblatywał swoją cessnę, zrobiliśmy próbę zasięgu na ziemi i okazało się, że przy 20m serwa zaczynają już świrować, przy złożonej antenie. Za tydz. czyli w następną sobotę lataliśmy jak zwykle we trzech, ku naszemu zdziwieniu z jego aparaturą było coraz gorzej, tzn po kilku metrach już w ogóle model nie reagował na stery, z rozłożoną anteną miał może 30m zasięgu. Ja i kolega mamy aparatury Graupnera, więc kwarce pasują, postanowiliśmy przełożyć mój kwarc, z którym nie było żadnego problemu do jego aparatury, niestety to nic nie pomogło. Dziś po południu postanowiłem sprawdzić zasięg mojej aparatury i okazało się, że jak wcześniej nie miałem problemów tak nagle i ja straciłem zasięg, tzn na złożonej antenie mam może 10m zasięgu i serwa zaczynają "wyrczeć", z rozłożoną anteną mam około 200m zasięgu i dalej też serwa "wyrczą". Czy możliwe jest, że aparatura kolegi jakoś się uszkodziła i spowodowała uszkodzenie również mojego kwarcu? Jeśli nie to może ktoś z was wie jaka może być tego przyczyna?

 

Za wszelką pomoc będziemy wdzięczni i czy wymiana kwarcu na nowy coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.