Skocz do zawartości

Literatura na temat modelarstwa lotniczego RC


pyotoru

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy moglibyście coś polecić - jak w temacie?

Jeżeli był już ten temat na forum wałkowany - to poprosze o namiary i wyrozumiałość, jako że nic nie udało mi się znaleźć.

Nieprzebrane materiały w sieci oczywiscie swoją drogą, ale może ukazało się również w postaci papierowej coś wartego uwagi?

Zawsze to miło wziąć prawdziwą szeleszczącą książkę do ręki, po 8 godzinach wygapiania się na monitor w pracy... :).

Poniżej wyniki googlowania pod kątem moto-szybowców z napędem elektrycznym.

Wszelkie komentarze, opinie, nowe tytuły - będą bardzo mile widziane !

 

w jęz. angielskim:

1. "Model Airplane Secrets: Basic to Advanced Strategies on Model Building", 200?

2. "Flying Radio-Controlled Model Aircraft" by Colin Bedson, 2007

3. "How to Build Fly Electric Model Aircraft manual book RC" by Robert Schleicher, 2005

4. "Radio-Controlled Model Aircraft" by David Boddington, 2004

5. "A Complete Guide to Radio Control Gliders" by George Stringwell, 1998

6. "Gliding with Radio Control" by Martin Simons, 1998

7. "Introducing Radio Control Model Aircraft" by Bill Burkinshaw, 1998

 

w jęz. niemieckim:

8. "Segelflugmodell und Fernsteuerung" von Dieter Pfefferkorn, 2008

9. "Moderne Fernsteuerungen für RC-Flugmodelle: Empfänger, Servos, Zubehör. 2,4 GHz und 35/40 MHz", von Manfred-Dieter Kotting, 2008

12. "Das LiPo-Buch: Grundlagen und Praxistipps" von Ulrich Passern, 2008

13. "Elektroflug leicht gemacht: Erfolgreich einsteigen und fliegen" von Hinrik Schulte, 2003

14. "Segelflugmodelle und Elektrosegler" von Walter Gerten, 2003

15. "Das Thermikbuch für Modellflieger: Thermik finden und optimal nutzen" von Markus Lisken, 1999

 

w jęz. polskim:

??? - niestety nic nie znalazłem :cry: ale nie chce mi się wierzyć żeby nic się ostatnio nie ukazało również na naszym rynku wydawniczym.. :|.

 

Zatem do dzieła: ktokolwiek słyszał/widział, ktokolwiek wie !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jęz. polskim:

??? - niestety nic nie znalazłem ale nie chce mi się wierzyć żeby nic się ostatnio nie ukazało również na naszym rynku wydawniczym.. .

Obawiam się, że jednak zachodzi właśnie ta sytuacja.

Obawiam się wręcz (ale szukać mi się nie bardzo chce), że ostatnia książką w temacie były "Warunki i technika lotów" papcio Schiera z 1989.

Nie dalej jak wczoraj Motylasty przy oblocie Tota się żalił, że plastikowcy to mają literatury od groma, a do RC to tylko net albo pozycje w językach obcych i zaprzyjaźnionych.

Po polsku bida z nędzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.