Skocz do zawartości

Futaba 6EX 2.4GHz FASST - odbiornik


kamil369

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nadajnik Futabe 6EX 2.4GHz Fasst i mam pytanie odnośnie odbiornika. Czy do Futaby mogę kupić innej firmy odbiornik np. taki: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6457&osCsid=f7b5977b8aa7b7b452795a2a30c8eb38

 

Na HobbyCity znalazłem też taki odbiornik do Futaby 2.4GHz: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9640&Product_Name=Futaba_R616FFM_2.4GHz_FASST_6_Channel_Micro_Air/Heli_Receiver

Niby pisze, że jest kompatybilny z Futabą 6EX, ale o co chodzi z tym krótką anteną w tym modelu? no i na jaką odległość mi będzie działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESky nie zadziała. Żaden niefirmowy odbiornik nie zadziała, bo FASST jest technologią Futaby - na wyłączność.

 

Futabowy FASST zadziała raczej każdy. Antena krótka, bo częstotliwość duża. To jest odbiornik do parkflyerów - i zauważ, że ma niestandardowe wyjścia na serwa.

What is the range of this rx?

Reply:

-Reply from beautox (33 points);

1000ft or about 300meters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem bardziej łopatologicznie - w technologii 2.4GHz informacja jest przekazywana w postaci zakodowanej cyfrowo ramki (ciąg 0 i 1). Sposób kodowania tej ramki jest unikalny dla każdego producenta. Dlatego też z nadajnikiem FASST nie będzie pracował żaden inny odbiornik niż FASST. Tak samo jest z JR, spectrum, assan itd. Wybierając firmę nadajnika "żenisz się" z nią w kwestii odbiorników. Przykre, ale prawdziwe.

Na pocieszenie powiem, że futaba zaczęła wypuszczać sensowniejsze odbiorniki w sensowniejszych cenach - vide towerhobbies.

 

Co do serw - spokojnie z futaba będą Ci działać wszystkie serwa (z grubsza. Są wyjątki, ale to już detal). Jedyna różnica we wtyczkach futaby i jr to ten "języczek" w serwach futaby, który mozna obciąć bez problemu. Sam mam futabę 2.4 i spokojnie stosuję serwa z innymi niż futaboskie złączkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredzio, trochę za mocno machnąłeś tą łopatą :D

 

Tak samo jest z JR, spectrum

No tutaj jest mały myk. JR produkuje radia Spektrum i używa tej samej technologii DSM2 - co oznacza, że można zbindować JR-a za Spektrumem, pracujące w tej samej technologii. Ale żeby nie było całkiem różowo, JR robi poza tym radia z kodowaniem DSMJ. Z kolei Graupner, któremu też radia robi JR, ma swoją technologię IFS.

 

Poza tym nasz ulubiony HobbyKing da się zbindować z +/- 5 innymi chińskimi systememi, bo wszystkie one wychodzą z jednej fabryki (bodajże FlySky).

 

Co do wspomnianego odbiornika - on nie używa złączek Futaby (tych z "języczkiem") - to są mikrozłączki z rozstawem pinów (tak na oko) około 1.27mm. Mniej więcej połowę mniejsze od zwykłych. Nawet nie są to wtyczki JST, używane w niektórych mikroserwach.

be aware all. the plugs on this receiver is futabas own micro plugs not jst micro plug, converters are expensive and hobbycity does not have them yet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ale żeby nie było całkiem różowo, JR robi poza tym radia z kodowaniem DSMJ.

Specyfikacja DSM2 jest niezgodna z regulacjami prawnymi na terytorium JAPONII i musieli zrobić inny - zgodny system - DSM Japan - i sprzedawany jest WYŁĄCZNIE w kraju wschodzącego słońca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to czy dowolne RC 2.4 GHz jest zgodne z regulacjami prawnymi na terenie Polski ? Nie jestem pewien :D

 

PS. Już mi się zdarzyło czytać, że ktoś w Polsce latał na DSMJ. Recenzja jakaś, ale nie pamiętam gdzie. W dobie eBaya i światowego handlu przez net, można pewnie i DSMJ wysyłkowo kupić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Tak w ogóle to czy dowolne RC 2.4 GHz jest zgodne z regulacjami prawnymi na terenie Polski ? Nie jestem pewien :D

2,4GHz z mocą do 100mW jest otwartym pasmem do przesyłania danych a cyfrowa transmisja przesyła dane z nadajnika do odbiornika i większość modułów ma 90mW Futaba JR nie mam pojęcia jak jest z CORONĄ ? Nie ma sensu rozpatrywać to w kategoriach można czy nie wiesz ile osób lata w Polsce na 72MHz ? Dla mnie osobiście to raczej kwestia bezpieczeństwa modelu i swojego niż pasma na którym latam . Na 35MHz widziałem osobiście kilka przypadkowych zestrzeleń a jednego doświadczyłem sam podczas zawodów. Jak się wali w glebę na 35MHz zapytajcie Arka.M on w tym sezonie zabił dwa CERES-Y. Przeszedłem na 2.4GHz w tych drogich zawodniczych modelach bo jeśli mam coś rozbić to wolę mieć świadomość że to ja coś spierniczyłem i mogę mieć pretensję do siebie niż ogladać strzępy modelu i zastanawiać się kto co włączył w dobie nadajników z syntezą każdy może zrobić cyk i potem jeszcze raz cyk i kto mu udowodni już nie wspomnę o zwrocie kosztów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.