Skocz do zawartości

Moje początki z FPV


BodzioPilot

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz w tym dziale, wiec witam wszystkich "lataczy FPV" ; )

 

Od długiego czasu oglądam wasze loty FPV i coraz bardziej mnie korci, wiec postanowiłem, ze warto spróbować.

 

Jak mam możliwości(jestem w internacie, nie zawsze mam dostęp do internetu...) i czas to czytam to i owo, jest tego sporo i czasami trochę ciężko tak mi sobie to wszystko poskładać w całość. Posiadam Futabe 7 2.4ghz wiec zestaw na pewno na 1.2 ghz, myślałem żeby od razu zacząć z goglami.

Znalazłem sporo wskazówek w innych tematach, jednak i tak jestem jeszcze żółtodziobem wiec wszelka pomoc mile widziana ; ) . Całość będę kompletował z czasem a przechodząc do konkretów zastanawiałem się nad takim wyposażeniem:

 

nadajnik z odbiornikiem: http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=50&products_id=182

 

google: zastawiam się nad tymi http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=22&products_id=130 i nad googlami vuzixa av920, nie mam pojęcia, które lepsze. Ciekawi mnie jeszcze czy te google nie będą mi zakłócały nadajnika, ponieważ maja tą sama częstotliwość.

Zawsze wolałem dmuchać na zimne...

 

kamerka: http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=111

 

OSD: nie wiem...

 

Ogólnie to mam jeszcze milion pytań, ale poczytam może znajdę odpowiedzi, nie chce aż tak tu zanudzać ; ) W elektronice to jestem cienki bolek, chociaż wydaje mi, ze jakaś wybitna wiedza nie jest potrzebna, a jak tak zawsze jest forum :D

Nie wiem jeszcze jak rozwiązać zasilanie całego FPV, ale to się poszuka : )

 

Jeszcze mnie ciekawi zasięg tego zestawu, myślałem tez nad dokupieniem anteny kierunkowej żeby zwiększyć zasięg.(podają, ,że 500m plus tylko ile w tym prawdy...)

 

 

Trochę się tego uzbierało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie oferta od Zbiga ?

Ja zakupilem od Remzibiego i powoli kompletuje sprzet ,Jeszcze mysle co lepiej na poczatek laptop czy google

Ale wymyslilem sobie ze na poczatek chyba lepszy laptop bo steruje normalnie a co chwile zerkam na laptopa , wiec mam kontrole nad modelem do czasu az sie naucze ,przyzwyczaje

Jak sie myle to prosze mnie naprostowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze do własnego montażu. Od początku jestem przekonany do OSD Remzibiego.

 

Widzę, ze nikt nic nie odpowiada na temat wyposażenia. Chciałbym się spytać jakie inne gogle mógłbym wybrać, bo te mogą zakłócać.

Czy ten sprzęt w tej cenie jest dobry? Czy np w podobnej cenie mogę dostać lepszy.

 

Wiem, ze sporo pytań, tylko samemu trochę mi ciężko przebrnąć przez to wszystko...

 

Czy do tego można by coś dołożyć? Coś co poprawi zasięg i większe prawdopodobieństwo odnalezienia modelu po kraksie. Nie mam na myśli drogiego sprzętu, tylko jakieś brzęczki czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zlot fpv w Stronsku. Ja mam fatsharki, inni inne gogle wiec porownamy. Jesli latasz na 2.4ghz to zestaw 1.2ghz badz 5.8ghz (1.2 bardziej popularny). Jesli chodzi o lataniu na laptopie to nie dostarcza 1/3 emocji ktore są przy goglach. Zerkanie na model co chwile to najwiekszy blad i powod do kraksy - nie uczyc sie tak. Najlepiej na poczatek albo latac na kablu trener z inna osoba albo z obserwatorem ktory ewentualnie wskaze palcem model.

 

Jesli chodzi o OSD to ja polecam nauczyc sie latac bez, pouczyc orientacji i wyczuc model a pozniej dopiero zakladac bajery. Kto inny znow stwierdzi ze z osd łatwiej - tutaj wybor nalezy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=922&highlight=fatshark

 

Gogle nie nadaja lecz odbieraja, mozna uzyc dowolnego odbiornika i podpiac go pod nie. Zachecam do przeczytania opisu i troche tego forum.

Tak, tylko to są kolejne koszta, prościej było by je podpiąć kablem(o ile jest taka opcja). Zapewne nie będzie to wygodne, ale będzie taniej i mniej przedmiotów "nadających".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.