Skocz do zawartości

Regulator nie zasila silnika i nie wiem dlaczego


Pablo83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio taki regulator http://www.allegro.pl/item722286075_regulator_25a_bec_do_corsair_cessna_f3a_promocja.html

Po podłączeniu go do odbiornika i baterii serwa działają bez zrzutu, jednak silnik nie odpowiada. Wciskanie włącznika nic nie daje. Bateria jest naładowana w pełni (napięcie 8,4V) więc nie jest to działanie BEC. Silnik podłączony bezpośrednio do baterii działa więc nie jest uszkodzony. Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego też już próbowałem. Podłączałem też pod inne kanały. Cały czas nic. Zrobiłem też mały eksperyment żeby sprawdzić czy w kablach zasilających silnika jest napięcie. Najpierw podłączyłem silnik pod "+" z regulatora, a "-" dałem bezpośrednio z pakietu . Silnik się włączył. Kiedy zamieniłem kable i podłączyłem "-" z regulatora i "+" z pakietu silnik milczał. Oczywiście w trakcie eksperymentu regulator był podpięty pod "+" i "-". Wnioskuję z tego że pod "-" w regulatorze nie ma napięcia. Nie potrafię jednak dojść do tego co jest przyczyną. Kabelek wygląda na poprawnie przylutowany, więc teza że coś nie kontaktuje odpada. Może coś nie tak na tym włączniku bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ten regiel przypomina reulutator z firmy Art-Tech (stara wersja) jest wręcz identyczny.... i powinien być zasilany z 7-8 cell i z tego co pamiętam uruchomienie było tak;

 

podpinasz pakiet

słychać jakieś dam dzwięki i dopiero wtedy wciskasz guzika a działało to niezależnie od gazu, mnie też udało się uruchomić silnik w domu na pełnym gazie.

 

sprawdź czy guzik (stycznik działa) bo może tu jest cały problem !

jak to zrobić ?

 

weź omomierz, wbij dwie szpilki z kable w + i - i sprawdź czy po wciśnieciu ma zwarcie. Naturalnie wszystko bez podłączania pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy guzik (stycznik działa) bo może tu jest cały problem !

jak to zrobić ?

No więc sprawdziłem. Zwarcie jest, więc z włącznikiem wszystko jest w porządku. Sprawdziłem też wyjścia do silnika. Niestety tam napięcia nie ma.

Zastanawiam się czy winny może być ten biały kabel sterujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.