Skocz do zawartości

Materiał podobny do styropianu.


Stoko90

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym zbudowac model prosty , plany mam jedynie potrzebuje dobrego materiału i mam takie pytanie bo dowiedziałem się że istnieje taka jakby płyta do ocieplana fundamentów ( płyta poliurytanowa ) o ile dobrze napisałem i jest kolorze niebieskim czy ktoś może robił model z takiej płyty poliurytanowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście da się zrobić model ze styroduru.Przejrzyj dział DLG/HLG sporo modeli (szczególnie tych zawodniczych),ma wykonane skrzydła i stateczniki właśnie ze styroduru laminowanego cienką tkaniną szklaną w "worku próżniowym" + przed laminowaniem w rowki w skrzydłach (niektórzy dają też w statecznikach) są wklejane dźwigary,najczęściej z płaskownika węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo własnie jest ten materiał u mnie w eremie . Panowie jeszcze jedno do Was mam pytanie czym wycinacie plany z materiału EPP lub depronu , ja chciałem spróbowac lutownicą ale jest za gruby grot i niezbyt dobrze to idzie dawałem już drucik do grotu też coś niby tnie ale okropnie wolno się nagrzewa prawie wcale bo szybko stygnie macie jakieś inne patenty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.