Skocz do zawartości

Potrzebna opinia na temat wyrzynarki włosowej


Piotrek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma zdanie na temat tej wyrzynarki? Co znaczy: kulowe mocowanie brzeszczotu? Są do tego jakieś specjalne brzeszczoty, bo jakoś grubo mi to na zdjęciach wygląda?

 

Ktoś się nie przyłożył opisując tą wyrzynarkę. Oczywiście nie chodzi o kulowe mocowanie brzeszczotu a o kołkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o tą : FERM Wyrzynarka brzeszczotowa FFZ-400R (włośnica)

 

wszystko ok ale cena.......

za 180 pln kupiłem w catoramie podobną ale bez wydmuchu wiórów działa bez zarzutu ten sam producent. Brzeszczoty są zwykłe z przetyczkami ale uważaj bo producenci robią te wyrzynarki na brzeszczoty w długościach 96 do 168 mm! trzeba patrzeć co sie kupuje bo później są kłopoty z zakupem nietypowych rozmiarów

 

jako ciekawostkę podam że można kupić teraz za ok 240 pln w makro piłę taśmową typowo do zastosowań modelarskich - jeśli kogoś interesuje szybkie cięcie zgrubne większych ilości materiałów to jak znalazł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o tą : FERM Wyrzynarka brzeszczotowa FFZ-400R (włośnica)

Właśnie o tą. Nie zwróciłem uwagi, ze link nie wskazuje bezpośrednio na nią.

 

Piszesz, że jest na brzeszczoty z przetyczkami, a w tych chyba nie ma dużego wyboru?

Przykładowo do cięcia mechanicznego bez przetyczek znalazłem takie

Nie wiem co tu zrobić. Porzuciłem jednak prace nad swoją wyrzynarką, a na gotową też nie chcę wydać za wiele.

Pobrałem instrukcję obsługi i jest w kpl. coś takiego jak adaptery do brzeszczotów uniwersalnych. To chyba powinno rozwiązać problem przetyczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie to samo co Ferm FFZ-400R tylko pod inną marką.

No, nie tak do końca to samo- ta z Alledrogo ma płynną regulację szybkości, różnica w cenie też jest nie do pogardzenia.

 

W ogóle można odnieść wrażenie, że różni producenci stosują te same podzespoły, lub też dla różnych dystrybutorów produkuje sprzęty ten sam wytwórca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_G, odwiedzisz castoramę , obi ,praktikera czy zwyczajnie- firmy zaopatrujące przemysł i okaże się że tych brzeszczotów jest multum długości

 

brzeszczoty mocowane zaciskiem śrubowym są strasznie niewygodne w używaniu ja wolę te zakończone taką mikroprzetyczką - same mocują się w zaczepach ale każdy wybiera to co mu pasuje najbardziej ..

 

osobiście nie kupuję żadnych narzędzi poprzez sieć jeśli nie widziałem ich na własne oczy .

często stan faktyczny mocno odbiega od poetyckiej twórczości sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja dokładnie rozumiem Twoje bóle mam podobnie ....

ale wolę wypuścić się raz na jakiś czas i "pomacać " niż kupić w dobrej wierze a potem czuć się jak to mawiają "wydymanym" ..

Kupuje masę narzędzi i nie mogę sobie pozwolić na wywalanie kasy w błoto .

Nie zawsze droższe znaczy lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak porzuciłem ostatecznie własnoręczne wykonanie wyrzynarki włosowej i kupiłem niedrogiego gotowca. Przesiedziałem przy niej trzy wieczory i mogę oznajmić, że testy dobiegły końca a ich efekt jest taki :D

Dołączona grafika

 

Wycięty ze sklejki 5mm, więc idealnie nada się do zabawy dla moich brzdąców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.