Skocz do zawartości

Christen Eagle


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakieś 2 lata temu, jak byłem w Czechach udało mi się kupić model park-flyera od Potensky - "Christen Eagle" . Kupiłem go okazjonalnie bo za 2000 czeskich koron(260zł). Model był z silnikiem (300 z przekładnią i z składanym śmigłem 10' ) i regulatorem. Model jakoś tak cały czas czekał na swoją kolej... no i chyba się doczekał :) Chcę z niego zrobić takie latadełko pod dom.

 

Mam zamiar do niego wsadzić:(To co mam na składzie :wink: )

- Silnik Emax 2822

- Regiel SS 18A

- Pakiet Pelikan 750mAh 3S

- 3x serwo 9g

- Odbiornik -Jeti REX 5 PLUS

 

Trochę danych:

 

Rozpiętość: 730mm

Długość: 670mm

Waga: ?? mam nadzieję się zmieścić z 300g...

 

To znalazłem po wyjęciu z pudełka:

Dołączona grafika

 

Teraz tylko się zastanawiam, czy bawić się wg instrukcji i ukrywać osprzęt w środku, czy po prostu na rzepach dać go na zewnątrz ??

 

Narazie tyle, przedstawiłem model i plany. Będę zamieszczał relację z składania/lotów modelu. Piszcie co myślicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłes dosyć tanio taki ładny modelik to moim zdaniem zadbaj aby jak najlepiej wyglądał :) upchaj wyposazenie w kadlubie bo w koncu nie masz jakiegos bardzo cienkiego widac po zdjęciu ze jest gruby :) ja bym go jeszcze ładnie pomalował i wyszedl by super dwupłacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym go jeszcze ładnie pomalował i wyszedl by super dwupłacik

Malowanie będzie - EPP się fajnie maluje, a mam jeszcze parę farb. Chyba masz rację, wyposażenie jakoś upcham. Jutro może usiądę do modelu, to zdam relację :)

 

jak kupiłes dosyć tanio taki ładny modelik

A no tanio - magiczne słowo "SLEVA" czyli rabat po czesku :wink: Wtedy na dodatek latałem na samych szczotkach to w ogóle bajka, ale mi (jak wszystkim) szczotki już przeszły, a tu dalej wychodzi niedrogo :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak:

 

Mój emax cf2822 na śmigle 10 x 4,7 i 9x5 brał więcej jak 15 A. Kiepsko więc widzę te pakieciki 750 mah do niego, chyba że mają wydajność 30C

Emax jest troche przewymiarowany w stosunku do tegomodelu. mam dwuplacika deprona tej rozpietosci i wagi, latam z pakietem 360mAh i smiglem 7x4, lata jakies 8 minut spokojnego lotu. Wiec jak zalozysz smiglo 8x4 to bedzie mogl zawisy robic.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bedzie za slaby, ja latalem z podobnym silnikiem, ale 19g i pakietem 3s, ale to było bujanie sie po niebie, i pod koniec pakietu był bardzo słaby. Ledwo się unosił. tu potrzebne byłoby coś pośredniego, tak 30g wagi. Ale jak nie masz to nie ma co grymasić, zakładaj Emaxa, i śmigło 8x4. lub nawet 7x6 Bedzie wtedy pobierał z 6 A prądu maksymalnie, a do lotu spokojnego pewnie nie więcej niż 3A, a pewnie i mniej. wystarczy na 8 minut lotu. A w przyszłości dasz mu pakiet z 800mAh.

Ja latałem na Emaxie z pakietam 360mAh i z pakietem 1000mAh. Na obydwu byó dobrze. Śmigło 7x6 i 8x4 (ZALEŻNIE OD PAKIETU).

Ja latałem Pet Mate, baaardzo podny..

http://www.baxter.sylaba.pl/PatMateluty2008.wmv

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że całkowicie nic nie robię, wstawię parę fotek z dzisiejszego dłubania.

 

Najpierw ster wysokości... cóż, trzymanie białego depronu z pudełku z innymi częściami to nie był dobry pomysł :P

 

Dołączona grafika

 

Potem przyszedł czas na Statecznik pionowy, tutaj trochę się zdziwiłem rozwiązaniem z instrukcji... wykałaczki w latadle ?? Ale spróbowałem i coś mi się zdaje, ze to się sprawdzi.

 

Dołączona grafika

 

I na koniec dokleiłem jeszcze fotka kadłuba... Wręga ze zdjęcia najprawdopodobniej zostanie zmieniona, bo jest do silnik klasy 300, a ja raczej nie zamierzam do szczotek wracać :wink: .

Dołączona grafika

 

Cóż.. narazie tyle, wiem, że mało, ale kleiłem UHU POR, więc tak czy owak trzeba poczekać. Myślę, że jutro dojdą skrzydła. Cały czas się zastanawiam co zrobić z tą elektroniką. Chyba jednak będzie na zewnątrz, ale porobię wnęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.