Skocz do zawartości

Rodzynek z allegro


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Takie sprawy zgalasza się do allegro... poniżej wklejam część regulaminu:

"

Zasady dotyczące kosztów przesyłki i ceny końcowej przedmiotu

  • Do ceny końcowej przedmiotu możesz doliczyć wyłącznie koszt przesyłki/transportu w rzeczywistej wielkości, w oparciu o cenniki firm pocztowych i kurierskich. Koszt przesyłki to zarówno podstawowe koszty przesłania przedmiotu, jak i opłaty za opcje dodatkowe oferowane przez pocztę i firmy kurierskie, np. ubezpieczenie.
  • Nie jest dozwolone zawyżanie cen za przesyłkę. Dopuszczalne jest jedynie zaokrąglenie lub zmniejszenie tych kosztów w celu uproszczenia zasad dla kupujących.
  • Do ceny końcowej nie możesz wliczać prowizji Allegro lub prowizji za płatności kartą płatniczą.
  • Do ceny końcowej nie możesz doliczać kosztów związanych z przygotowaniem przedmiotu do wysyłki (opakowanie, obsługa). Koszty te powinny być wliczone w cenę przedmiotu.
  • Ceny przedmiotów muszą być cenami brutto podanymi w złotówkach.
  • Koszty wysyłki możesz powiększyć o stawkę VAT, jeśli są nią objęte.
  • Odbiór osobisty powinien być darmowy.
  • W opisie oferty jesteś zobowiązany podać rzeczywisty koszt dostawy towaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba zgłaszać....tylko co dalej...a dalej cisza ze strony znanego portalu aukcyjnego :(

Dawniej takimi zgłoszeniami się interesowali, po prostu było mniej aukcji...

Allegrowicze jawnie łamią przepisy a o komentarzach nie wspomnę.. załatwiajcie polubownie i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta! Ten portal aukcyjny, jak i też inne, po prostu sobie z tym nie radzą! Chcą aby użytkownicy sami zgłaszali takie niewygodne sprawy.

Przykładem może być np. to, że kiedyś przez zwykłą pomyłkę zapakowałem przedmiot nie w tej kategorii co trzeba. Za kilka minut miałem usuniętą aukcję.

Zobaczcie sobie teraz, ile jest takich aukcji i nikt z tym nic nie robi.

Ba, nawet jak zgłosisz taki fakt poprzez odpowiedni formularz, nawet jeśli aukcja dopiero się rozpoczęła, to i tak nikt tego nie usunie.

Sprawdzone "organoleptycznie", parę razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś 10 osób mogło zobaczyć wszystkie aukcje z z tego dnia, a w pierwszej kolejności te zgłoszone, a dzisiaj musieli by zatrudnić armię ludzi do moderowania allegro. Też mnie do denerwuje jak szukam jakiegoś towaru i znajduje go w zupełnie innej kategorii, często z dziesiątkami słów dla wyszukiwarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro jest komercyjną maszynka do tłuczenia pieniędzy. Pęka w szwach na ilość a przy tym traci jakość. Priorytet dla nich to pilnować aby kasą nie uciekała a z resztą już jakoś to będzie. Nie wiem czy ktoś jeszcze zauważył, ale dosyć często maja też problemy z zabezpieczeniami..... niedawno nawet było o tym głośno jak wyciekły dane większości kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega z pracy kupował sprężarkę do swojego auta. Była wystawiona za ok 500 zł, a reszta kwoty nie pamiętam dokładnie ile (600-800zł), ale była ukryta w dostawie. Chwalił mi się że szybko przyszła i że w piątek bierze się do wymiany.

Po weekendzie mówi mi że niestety nie pasuje do jego silnika, bo ten model z tym silnikiem, ma dwa różne rodzaje i że odsyła to z powrotem.

Po paru dniach zaczęła się jego mordęga, bo handlarz zwrot przyjął, ale przelał mu tylko za wartość przedmiotu.

 

Tak że przestrzegam przed kupowaniem np. aparatury w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta! Ten portal aukcyjny, jak i też inne, po prostu sobie z tym nie radzą! Chcą aby użytkownicy sami zgłaszali takie niewygodne sprawy.

Przykładem może być np. to, że kiedyś przez zwykłą pomyłkę zapakowałem przedmiot nie w tej kategorii co trzeba. Za kilka minut miałem usuniętą aukcję.

Zobaczcie sobie teraz, ile jest takich aukcji i nikt z tym nic nie robi.

Ba, nawet jak zgłosisz taki fakt poprzez odpowiedni formularz, nawet jeśli aukcja dopiero się rozpoczęła, to i tak nikt tego nie usunie.

Sprawdzone "organoleptycznie", parę razy :)

 

Nic nie robi bo im się nie chce, ale spróbuj wystawić coś niezgodnego z regulaminem i masz pozamiatane w ciągu godziny.

Tego typu aukcje to tylko ucieczka od prowizji a Allegro tanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.