Skocz do zawartości

Misja niewykonalna ?


robintom

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem kupić sobie drugiego Mefisto jako że pierwszy miał już wylatany resurs.

Znalazłem ofertę w sklepie Perfekt Hobby

Wysłałem zapytanie o cenę wraz z przesyłką do UK.

Otrzymałem jeden email ogólny o cenie i informację że muszę wpłacić pieniądze na konto.

Po zapytaniu o dokładną kwotę dostałem informację tylko o tym że muszę wpłacić pieniądze na konto i że resztę informacji dostanę od kogoś innego bo (właściciel?) nie ma czasu i przekazał email koledze.

Potem umilkło i "ani me ani be ani pocałuj mnie w d...."

Wysłałem podobne zapytanie email do Model-fan ale tu nie było żadnej odpowiedzi.

Po co ta zakładka do kontaktu? Dekoracja?

Szkoda że Nastik nie ma tego modelu w ofercie.

W tym sklepie nawet jak zamówiłem pierdołę za parę złoty to dostałem.

Jedyne problemy to poczta.

Szkoda też że sklepy w kraju nie maja sprzedaży internetowej z obsługą kart lub chociaż paypal.

Transfer pieniędzy miedzy bankami w różnych krajach jest obciążony wysoką prowizją.

Opłaty za trasfer z karty są mniejsze i wygodniejsze.

I tu jak zwykle wybija się Nastik który ma obsługe kart oraz możliwość opłaty przez paypal gdy nie można od razu zapłacić bo oczekuje sie od sklepu informacji o kosztach przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem podobne zapytanie email do Model-fan ale tu nie było żadnej odpowiedzi.

Po co ta zakładka do kontaktu? Dekoracja?

Jeśli to dotyczy nas już wyjaśniam:

niestety żadne pytanie do nas nie dotarło. Nie "nieodpowiadamy" na maile klientów bo to ideologicznie bzdura. Czasem program antyspamowy kasuje podejrzaną jego zdaniem korspndencję. Ponieważ zajmjemy sie dystrybucja modeli Blejzyk zignorowane pytania byłoby bzdurą.

Pozatym mamy zwyczaj odpowiadac na każdą korespondencję.

Szkoda też że sklepy w kraju nie maja sprzedaży internetowej z obsługą kart lub chociaż paypal.

Biorąc pod uwagę ilość chętnych do płacenia kartą jej obsługa via internet jest nieopłacalna.

Transfer pieniędzy miedzy bankami w różnych krajach jest obciążony wysoką prowizją.

Przelew przez internet to góra kilkanaście złotych - od chwli wejścia do unii opłaty drastycznie zmalały.

Koszt przesyłki paczki z modelem Mefisto do Anglii to koszt ok 115.-PLN

Płatność PayPal wprowadzimy w najbliższym czasie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam sie stresujecie. Ja ostatnio zamawialem w Dojczlandzie za kilkaset ojro i doliczyli mi 5% prowizji paypal... aż mi łezka poszła i ręce opadły.

 

Narzekacie bo się zdążyliście przyzwyczaić do faktu że karty płatnicze macie za darmo...

koszta płatności i prowizji pokrywa sprzedający

Wyjaśnię w dużym zaokrągleniu co was czeka ....

sklep opłaca :

 

terminal to koszt +-80 PLN miesięcznie

3% kwoty każdej transakcji ale nie mniej niż .. 3-5 pln

zajęta1 linia telefoniczna a do bezkolizyjnej pracy z telefonami w tym samym czasie wymagany ISDN czyli znowu koszt za telefon ..........

 

Są kraje gdzie ponad 60% tych kosztów przechodzi extra na klienta - kupującego

i niestety nas też to czeka za jakiś czas bo taka jest tendencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było z tym przechodzeniem na klienta opłat za tranzakcję kartą jak z tanimi liniami lotniczymi gdzie kupując bilet w jedną stronę i zaznaczając opcję "powrót" przy płaceniu na stronie obciążają dwa razy prowizją za kartę bo kupuję dwa bilety. Ale płacę raz zsumowaną kwotę za bilety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta płatności i prowizji pokrywa sprzedający

Nie zawsze. Część sklepów oferujących obsługę kart, dla płatności gotówkowych daje rabat 3% - tyle wynosi prowizja centrum kart.

Chociaż tak właściwie, to jak się chce zapłacić kartą, to informują, że towar będzie droższy. Niby niewiele, ale droższy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mnie przelew do Polski kosztuje okolo 20 funtow.

?

Pół swiata potraficie przekopać byle kupić taniej niż w Europie, a z przelaniem tanio kasy nie możecie sobie poradzić?

 

Moneybookers

http://www.moneybookers.com/przelewy-zagraniczne/oplaty-za-przelew/

City Bank:

http://www.online.citibank.pl/PLGCB/page.do?content=zagranica

 

.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół swiata potraficie przekopać byle kupić taniej niż w Europie, a z przelaniem tanio kasy nie możecie sobie poradzić?

 

Bo tam mozna placic karta ...

Jedna mala wskazowka.

Klienci w wiekszosci posiadaja karte platnicza/kredytowa.

Najczesciej dokonuja zakupu wiekszego niz planowali - bo cos im sie spodobalo.

Najczesciej brak im gotowki aby kupic jeszcze wiecej.

Pozyczone pieniadze (karta kredytowa) wydaje sie latwiej niz gotowke z portfela.

Nie dotyczy to wszystkich oczywiscie - raptem wiekszosc tych co znam (w wiekszosci anglikow) - ja jade po pakiet i pare smigiel do sklepu - wracam z silnikiem i kupa gratow - nadprogramowa - oni wydaja gotowke i drugie tyle placa karta - bo im sie cos spodobalo extra i mieli kaprys.

A kombinowanie z dodatkowymi kontami - nie dziekuje - poczekam az bedzie paypal w polskich sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest to niezgodne z prawem

Tak, Krzysiu, oczywiście masz rację. Albo może jednak nie masz ? Obawiam się, że sprzedający może w regulaminie sklepu prawomocnie umieścić "Rabat na zakupy gotówkowe - wliczony w cenę towaru". Inaczej nie robili by takich klocków.

Parę sklepów w moim mieście ma dobre ceny i nie obsługuje kart. Albo obsługuje jak wyżej.

Np. ten -> http://fotozakupy.pl/platnosci-i-dostawa/formy-platnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam:

Moja odpowiedź dotyczyła Twojego stękania na koszty przelewów. Nie dotyczyła form płatności.

Od razu tam stekania - poczulem sie urazony :P

Mala wskazowka jest tylko wskazowka - bo niesamowita ilosc ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i nie dotyczyla stekania - bezposrednio.

A "stekam" - bo sa sprawdzone sposoby platnosci i po co sobie utrudniac zycie ?

Jako ciekawostka - nowy trend wykazuje, ze jezeli jest wybor platnosc karta, a paypalem - klienci placa paypalem, a wrecz unikaja platnosci bezposrednio karta, ze wzgledu na ilosc przekretow z kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to lubię tylko kartą.

A co do przekrętów to masakra.

Ostatni jaki mnie lekko zestresował to opłacenie cła za art. modelarskie z USA.

A w firmie kurierskiej Parcel Force opłaca się cło za pomocą karty podając dane karty przez telefon.

Okazało się że pracownik tej firmy zapisał dane nie tylko w komputerze ale i na kartce.

Następnego dnia zrobił sobie zakupy internetowe zą f948 kupując sprzęt audio.

Jedyny problem to inny adres posiadacza karty a inny był na zamówieniu odbiorcy co blokuje tranzakcję. By coś takiego odblokować trzeba faxować kilka dokumentów z numeru tel. wpisanego w umowie karty. Wtedy dopiero wyślą towar na inny adres.

Idiota do tego był bo podał adres odbioru miejsce swojej pracy. NAwet nie wiem jak się to skończyło z nim bo zwrot kasy dostałem ale co i jak z tym gościem było to nie dla mnie informacje bo tak naprawdę okradł on bank nie mnie . Tak powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E tam sie stresujecie. Ja ostatnio zamawialem w Dojczlandzie za kilkaset ojro i doliczyli mi 5% prowizji paypal... aż mi łezka poszła i ręce opadły.

Wystarczy skontaktowac sie z PAYPAL-em i im to zglosci. Obciazanie kupujacego kosztami paypal-a jest sprzeczne z ich regulaminem. Operator (sprzedajacy) PAYPAL nie moze miec dwoch roznych cen, jednej jesli placisz przelewem na konto oraz wyzszej jesli przez PAYPAL. Jesli to prawda to zawiesza im konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.