Skocz do zawartości

Tani plastik czy aluminium


Arco

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim dobrałem tą parę, przeczytałem instrukcję żyra GA410 gdzie napisali:

 

"2. Choice of tail servo

Strong torque and high response speed is the best choice.

Strong torque ensures the high response speed. It is suggested that the torque force of the servo used on level 450 should be at least 1.2kg/cm, while the speed should be at least 0.13sec/60 degrees. The best choice is to use digital servos, the faster the servo is, the better performance you will get."

 

Czyli brak przełącznika w niczym nie przeszkadza, a DS480 pracuje w zakresie napięć 4,8-6V, więc pasuje jak ulał.

Owszem był problem ze zbyt dużą czułością żyra i w zawisie trząsł się ogon, początkowo myślałem, że kółeczko ogonowe ma bicie, albo zębatki są niewyważone, ale po obniżeniu wartości o 10% wszystko jest jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, serwa analogowe a cyfrowe to jeden podział, ale serwa normalne i szybkie to drugi. W ogóle nie wiem, czy jest na to stosowna terminologia, bo niektórzy mówią "szybkie serwo" po prostu na serwo, które ma szybki ruch dźwigni...

Serwa szybkie (chyba tylko cyfrowe) są sterowane tylko z żyroskopów generujących odpowiednie impulsy sterujące (neutrum 760 us), i nie działają podpięte pod odbiornik (tam działają serwa normalne z neutrum 1.5 ms = 1500us)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.