Skocz do zawartości

Kino domowe-problem


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule

Posiadam telewizor panasonic viera TX-32LESPS i kupiłem ostatnio kino domowe SC-PT475

Urządzenia połączyłem kablem HDMI i niby wszystko jest ok ale gdy oglądając tv chcę ustawić tak aby dźwięk był z głośników kina słychać ciszę:( Przy odtwarzaniu z płyty jest ok.

Wydaje się że wszystko jest dobrze ustawione ale jak widać nie. Ma ktoś może podobny zestaw lub przypuszcza w czym może być problem? Będę wdzięczny za pomoc.Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.W tv też jest ustawione że dźwięk przesyłany do kina domowego.Gdzieś w statusie HDMI w DVD znalazłem np status audio jako: ---(znaczy się że dźwięk chyba nie jest przesyłany :roll: ) Może rzeczywiście muszę dokupić dodatkowe kable :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się złapać pracownika marketu aby mi doradził(ciężko było go odnaleźć między półkami bo miał wprawę w ucieczkach przed klientami, ale udało się 8) )

Pan doradza jednoznacznie stwierdził że hdmi wystarczy i że źle ustawiłem sprzęt. Jako że szanowni koledzy poradzili mi kabel audio postanowiłem zapolować na innego konsultanta ,tym razem szybko udało mi się go złapać .Konsultant jednoznacznie stwierdził że hdmi jest kablem jednokierunkowym i muszę kupić dodatkowy audio :arrow: Tak też uczyniłem i wszystko gra i trąbi :mrgreen: tomek68, sygnał z kablówki.

Dzięki wszystkim za cenne rady :!:

POzdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant jednoznacznie stwierdził że hdmi jest kablem jednokierunkowym i muszę kupić dodatkowy audio

co sie dziwić jak większość ludzi pracuje tam z musu za minimum ustawowe i mają w :ass: co jak działa...

byłem u klienta który miał problem z podłączeniem potężnej plazmy do zestawu kina tak jak w temacie ...

gośc wydał na TV kilkadziesiąt tyś ( bez komentarza...) nakupił karton kabli i nic ..

w sklepie wmawiali mu że źle podłącza że zły kabel............

chwyciłem instrukcje obsługi a tam jak wół stoi :

Monitor plasma z wbudowanym tunerem tv .......

Pioneer za 40 koła nie wysyła sygnału audio na zewnątrz ........ale kto z pracowników czytał by instrukcję łatwiej wmawiać klientowi :

nie bądź Pan rura i nie pękaj Pan........

trzy godziny trwała walka sklepowych speców z kablami klawiszami zanim zrozumieli prymitywny napis :

 

"No Audio out "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.