Skocz do zawartości

Modelarstwo kartonowe


Szymon Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wykonuje (trudno powiedzieć ,że wykonuje ,bo 1 projekt przez 4 miesiącę :oops: )

projekt samolotu (plan z internetu) PWS-50 z kartonu (bristolu) i mi to wono idzie.

 

Trudne to jest i boję się ,że jak się pomylę coś źle linijką ,zły ruch wykonam to po złożeniu będzie jakiś nowy wynalazek

 

w związku z tym mam pomysł ,aby pisać tu o MODELARSTWIE KARTONOWYM i pomóć mi w rozwiązaniu problemu ,bo mnie to zniechęca że wyjdzie kwadrat ,od czego zacząć ,jak się przygotować do wykonania tego projektu?

 

,bo bardzo chce ten projekt wykonać ,ale mi to za bardzo nie wychodzi.

 

PROSZĘ O POMOC.

Z góry dzięki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w google wpisz "kartonwork" :google:

 

 

no dobra zacznij od wykoania wręg kadłuba, później gotową "kratownicę" oklej paskami kadłuba, podobnie ze skrzydłami. wszystkie części połącz w całość i masz gotowy model.

 

cały przepis na model z kartonu. Aha jeszcze jedno ewentulanie możesz go ponownie pomalować.

 

 

bedąc w twoim wieku skleiałem sporo kartonówek np. taki

 

Dołączona grafika

 

ma ponad 1000 częsci. Model sklejałem ponad 1 miesiąc dzień w dzień a zrobiłem ok. 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem trochę modeli z kartonu, nawet jakieś modele śmigłowców samemu projektowałem i mimo, że nigdy nie przykładałem szczególnej uwagi, do ich dokładnego wykonania (zbyt niecierpliwy jestem), a i odpowiednich narzędzi/materiałów nie miałem (np. skalpela, a szkielet był zwykle z tektury falistej) to nie wyglądały jakoś strasznie brzydko - a niektóre modele samolotów po wyważeniu nawet nieco latały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja dodam swoje 2 grosze.

 

Jeżeli lubisz sklejac kartonówki i zależy Ci na wyglądzie- www.papermodels.pl

Sam się w to bawiłem... po częsci jeszcze trochę, ale już znacznie mniej.

 

Polecam Ci modele zaprojektowane przez pana Pawła Mistewicza- świetnie dopracowane.

Możesz je kupic np. w Empiku ( Kartonowa Kolekcja, czasami Mały Modelarz).

 

Ważne, żeby na początku trafic na łatwy i prosty model- wtedy się wciagniesz. Od razu na początku odradzam Ci okręty czy czołgi- na wszystko przyjdzie czas.

 

Nie tak dawno zakupiłem sobie Messershmitta BF109 G-6 z Kartonowej Kolekcji (cena 18 zł). Ale nie mam nawet czasu do niego siąśc, podejrzeam, że wyciągnę go dopiero w ferie.... :roll:

 

- a niektóre modele samolotów po wyważeniu nawet nieco latały :)

...A potem wciągnąłem się w RC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a niektóre modele samolotów po wyważeniu nawet nieco latały :)

...A potem wciągnąłem się w RC. :)

Nieee... kartonówki były najpierw, a potem z racji robienia miejsca na modele latające (nie RC) musiałem pozbyć się kartonówek ;]

Większość skończyła z petardą w środku rzucona (po wyważeniu) z ostatniego piętra mojego bloku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a niektóre modele samolotów po wyważeniu nawet nieco latały :)

 

...Większość skończyła z petardą w środku rzucona (po wyważeniu) z ostatniego piętra mojego bloku

 

czyli latają :lol2:

jasne, że latają i to jak latają ! ! !

 

https://www.fiddlersgreen.net/landing/komet/komet-google.php?gclid=CN2Yk4LZhJ0CFYKCzAodlxZDAg

 

coś fantastycznego ! ! !

i to do tego on lata na silnik ! ! !

 

zrobię sobie takiego z papieru na radio i wystartuję nim w RC Kombat z II w.św.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.