Skocz do zawartości

HK-450


janek-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić helikopter HK-450. Moje pytanie jest takie czy są jakie polskie sklepy gdzie idzie kupić części. Czy wszystkie 450 są takie same bo na Allegro widziałem ostatnio Copter X 450, Copter X 450 Black Angel i T-rex 450 czy to wszystko to samo, bo jak bym chciał unowocześniać helikopterek to czy mać się jednej firm trzymać np. Coper lu T-rex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz kupić w Polsce, znajdziesz sklepy oferujące zarówno części jak i kity śmigłowca tej konstrukcji (użyj wyszukiwarki).

Jednak najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakiej wersji szukasz, czy też, ile chcesz wydać?

Odmiany dostępne na rynku konstrukcyjnie niewiele się różnią - są wzorowane na heli Trex-450 firmy Align, ale występują w kilku wykonaniach:

- najtańszej HK-450 (rama aluminiowa, elementy wirników (korpusy, dźwignie) wykonane z tworzywa)

- CopterX 450 AE (rama aluminiowa, elementy wirników (korpusy, dźwignie) wykonane z aluminium)

- CopterX 450 SE (rama laminatu węglowego, elementy wirników (korpusy, dźwignie) wykonane z aluminium)

- CopterX 450 ME (rama aluminiowa, wirniki kombinowane (częściowo z tworzywa, częściowo z aluminium)

Odmiany mogą występować również pod innymi nazwami, ale tych modeli nie analizowałem ponieważ nie miałem pewności co zamienności części.

Wybrałem najtańszą wersję, chociaż koledzy podpowiadają, że wersja aluminiowa jest bardziej wytrzymała, ja dodam, że na pewno lepiej wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zgadzam się z przedmówcą i dodam parę groszy od siebie...

align t rex 450 to taki wzór do naśladowania...

heli o majestatycznej nazwie 450 (size class) jest mnóstwo...

na ebay'u jest ogrom części w większości nie oryginalne ale tanie i równie dobre...

w co warto zainwestować to elektronika...

żyro z dobrym szybkim serwem ogonowym np futaba gy401 z serwem s9257

jeżeli Cie nie stać pozostaje tańsza podróbka assan ga410 i do tego jakieś szybkie serwo ANALOGOWE (!!!) np GWS Park HPX Servo

na tarcze polecam serwa hs65mg pancerne serwa

silnik i regiel to już kwestia tego jak chce się latać ale jest tego ogrom do wyboru

osobiście polecam regle align'a albo copterX'a i do tego silnik copterx'a 430L lub XL

 

mechanika w tych heli jest niemal identyczna

ja zaoparuje sie na UK EBAY

 

masa tanich i naprawdę godnych polecenia części

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy w Polsce to np. www.helipad.pl , rcskorpion.pl , www.riku.pl.

Prawie wszystkie części modelu HK 450 są kompatybilne z innymi. Można spokojnie mieszać dowolnie części z T-Rexem i CopterX. Zamienne jest prawie wszystko oprócz części do piasty wirnika HK i szpindla. Piasta HK jest kompatybilna tylko z T-Rexem X/XL.

CopterX Black Angel ma inne rozwiązania konstrukcyjne napędu paska ogonowego.

Należy zwrócić szczególną uwagę na napęd śmigła ogonowego po zakupie HK. Zębatka napędu czasem przepuszcza (na połączeniu plastikowego elementu z wałem) a czasem występują bicia na wale napędowym paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę kupował z polskich sklepów, choć zagranicą ceny są naprawdę dobre, ale przesyłka itp. i tak tanie wychodzi....

 

 

Teraz chce kupić HK-450 wersje KIT, a pomału będę chciał uzyskać CopterX Black Angel.

 

Mam pakiet 11,1 V 2200MAh, odbiornik i serwa HXT900 (troszeczkę za słabe, ale na razie myślę że starczą)

Potrzebuje silnik, regulator i żyroskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz chce kupić HK-450 wersje KIT, a pomału będę chciał uzyskać CopterX Black Angel.

 

Mam pakiet 11,1 V 2200MAh, odbiornik i serwa HXT900 (troszeczkę za słabe, ale na razie myślę że starczą)

Potrzebuje silnik, regulator i żyroskop

Pakiet jak i serwa są OK.

A teraz trochę prywaty... Jak chcesz mam do sprzedania "funkiel nówka nie śmigany" HK 450 i żyro ASSANa. Silnik i regulator z bec też by się znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model składa się bezproblemowo tzn. części pasują, jednak ciekaw jestem uwag co do wykonania i zachowania się modelu po pierwszych lotach.

Co do składania- pamiętajcie aby zabezpieczyć zębatkę, która przenosi napęd na pasek, lub wymienić na tą z T-rex.

Co do zachowania się w locie... Jeśli wszystko dobrze ustawimy to model wisi praktycznie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o "pośredniej" ,tej w ramie helika. Najlepiej jednak wymienić to na T-Rexową. Moja była zabezpieczona, więc się nie "ukręciła" , lecz po kilku lotach zupełnie starło się "kółeczko" zębate napędzające pasek. Skrzynka ogonowa i jej cała mechanika jest OK. Niektórzy mówią aby wywalić element dociskający pasek ( u mnie zostało bez zmian i jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.