Skocz do zawartości

GP Tutor Trainer


Pokemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

CHciałem przedstawić relację z budowy i krótki opis modelu firmy Great Planes Tutor Trainer. Model budowałem 5 tygodni. W zestawie zawarte były wszystkie niezbędne elementy do budowy czyli balsowe listewki, deseczki, kołki sosnowe, podwozie z drutu, koła, pręty stalowe, bowdeny aluminiowe, naklejki i instrukcja w jęz. angielskim.

 

Model można zbudować w dwóch wersjach:

a) ster wysokości i ster kierunku

B) ster wysokości, ster kierunku i lotki

Po ukończeniu jego waga to około 350 g maksymalnie. Jest to typowy Parkflyer.

 

Wszystkie drewniane materiały do wykonania modelu z lotkami są zawarte w zestawie.

 

Zastosowałem silnik szczotkowy ( nie bijcie!!!) Graupner Speed 280 Race 6v z przekładnią 4,5:1 i śmigłem APC 9:4,7 , regiel E-Sky 10A, pakiet 3E 1300 mAh 15C 2s, odbiornik Spektrum AR6200 oraz trzy serwa Tower Pro SG 91R.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak to mniej więcej wygląda. Prosze o wyrozumiałość jeśli chodzi o jakość wykonania, jest to mój pierwszy model ;p

 

No to teraz relacja z budowy:

 

Ster kierunku

Dołączona grafika

 

a tutaj kompletny

 

Dołączona grafika

 

Ster Wysokości

Dołączona grafika

 

kpl

 

Dołączona grafika

 

Skrzydło

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Skrzydła kpl

Dołączona grafika

 

Skrzydła kpl, ster wysokości, ster kierunku i lotki

Dołączona grafika

 

Wręgi Kadłuba

Dołączona grafika

 

Kadłub

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przymiarki

Dołączona grafika

 

Wyważanie skrzydeł

Dołączona grafika

 

Standardowe mocowanie przekładni

Dołączona grafika

 

Przerobione mocowanie przekładni

Dołączona grafika

 

Przymiarki II

Dołączona grafika

 

Oklejony kierunek i wysokość

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oklejanie Skrzydeł

Dołączona grafika

 

Częściowo Oklejone skrzydła

Dołączona grafika

 

Prototyp Skrzydeł I

Dołączona grafika

 

Wersja finalna Skrzydeł

Dołączona grafika

 

Model oblatany, lata doskonale:) Jest lekki, lata dość wolno, łapie wysokość bez problemu, wybacza większość błędów. Jego wadą jest słabe podwozie oraz fakt że producent nie dołącza snapów. Orczyki są ale tylko do kierunku i wysokości, orczyki lotek wykonuje sie z drutu stalowego co jest bardzo niewygodne. Oprócz tego lotki są sterowane jednym serwem, tak więc polecam wykonanie tego modelu w wersji z dwoma serwami.

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem silnik szczotkowy ( nie bijcie!!!) Graupner Speed 280 Race 6v z przekładnią 4,5:1 i śmigłem APC 9:4,7

Postaramy się :P Jedno co mnie zastanawia to śmigło SF do trenerka...

 

No super opis, tylko filmu i fotek z lotu brakuje :P Jeśli model lata wolniutko na szczotce to i narazie chyba nie ma sensu zmieniać... chyba, że Cię coś najdzie :wink: (np, zrobić z niego platformę)

 

ak więc polecam wykonanie tego modelu w wersji z dwoma serwami.

A dlaczego ?? Klapy w tak małym/lekkim modelu, raczej są niepotrzebne... (Ja miałem z MiniMagu i zrezygnowałem - nie miało to większego sensu, no chyba, że fajnie na zdjęciach wygląda :P )

 

No model naprawdę bomba, tylko jeszcze powiedz ile Ci wychodzi czasu lotu na tym pakiecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie zastanawia to śmigło SF do trenerka...

Ze względu na to, że to mój pierwszy model, zasugerowałem sie wyposażeniem zalecanym przez sklep który mi go sprzedał :) Dopiero teraz o ironio po 5 tygodniach mam literature na ten temat i sie dokształcam cały czas :)

 

No super opis, tylko filmu i fotek z lotu brakuje :P

 

Bedą fotki i film jak sie uda:) Jutro jade na kolejny oblot, bo poprawiłem wykłon silnika ;p

Więc postaram sie coś popstrykać:)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ak więc polecam wykonanie tego modelu w wersji z dwoma serwami.

A dlaczego ?? Klapy w tak małym/lekkim modelu, raczej są niepotrzebne... (Ja miałem z MiniMagu i zrezygnowałem - nie miało to większego sensu, no chyba, że fajnie na zdjęciach wygląda :P )

Tzn chodziło mi raczej o wykorzystanie po jednym serwie na lotke ze względu na komplikacje z ustawieniem lotek w odpowiedniej pozycji w przypadku zastosowania jednego serwa ;) Do klap jeszcze nie "dorosłem" :D

 

No model naprawdę bomba, tylko jeszcze powiedz ile Ci wychodzi czasu lotu na tym pakiecie ??

Latałem nim dopiero dwa razy tego samego dnia i tak na oko (byłem zbyt podekscytowany) około 20 min wylatałem, jeden lot 10 min na tym samym pakiecie. Dokładne dane podam jutro jak wreszcie nie zapomne włączyć timera w nadajniku ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy oblot trwał 37 minut. Tym razem nie zapomniałem włączyć czasomierza. Silnik pracował z połową swojej mocy i swobodnie latałem ponad pół godziny, starając się przy okazji wykonać podstawowe akrobacje:)

 

Niestety dziś kolega rozbił swojego asw-28, na wysokości około 20 metrów podobno stracił zasięg, co w efekcie skończyło sie widowiskowim korkociągiem i czołowym kretem... Radio którego używa to DX5i, żaden z nas nie odbierał telefonu ani nie wysyłał smsów, nie latamy w pobliżu linii elektrycznych, ani wież komórkowych. Czy przyczyną takiego kreta mógł być pakiet w którym po poprzednim krecie jedno z ogniw się przesunęło?

 

Dodatkowo chciałem przedstawić tylnie kółko, własnej roboty którym zastąpiłem płoze. Może nie wygląda pięknie, ale działa:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.