Skocz do zawartości

Archiwizacja poczty z Thunderbirda


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Mam koledzy problem maly. Uzywajac outlooka jako klijenta poczty wiedzialem jak moge sobie zapisac emaile np kiedy reinstalowalem system. Kopiowalem jeden folder i po klopocie. Teraz od jakiegos czasu uzywam Thunderbirda i niestety nadeszla ta pora aby na nowo postawic system. No ale tez jest sporo poczty ktorej nie chce stracic. Czy ktos wie jak to zrobic? Bo jakos trudno mi uwierzyc ze w tym klijencie nie da sie zarchiwizowac poczty. Bede wdzieczny Wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kliencie nie potrzeba tego robić - wystarczy skopiować w inne miejsce pliki z pocztą.

 

Zwykle jest to (w przypadku Windows XP):

 

c:\Documents and Settings\twojusername\Dane aplikacji\Thunderbird\

 

warto też skopiować folder:

 

c:\Documents and Settings\twojusername\Ustawienia lokalne\Thunderbird\

 

Po reinstalacji wrzucasz te foldery w te same miejsca i wszystko masz postaremu (z ustawieniami kont, książką adresową itd włącznie).

 

Aby się upewnić co do miejsca przechowywania poczty wejdź w Thunderbirdzie w:

Narzędzia -> Konfiguracja kont -> Konfiguracja serwera - tam na dole masz podany 'Katalog lokalny' w którym trzymana jest poczta. Powtórz to dla każdego konta (jeśli masz skonfigurowanych kilka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka reakcje. CZyli generalnie tak samo jak w outlooku czyli skopiowac folder a potem na powrot go podrzucic :). U mnie domyslnie to wyglada tak:

C:\Documents and Settings\Rapier\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\6yezbgwh.default\Mail\Local Folders

Czyli mam skopiowac LOCAL FOLDERS ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka reakcje. CZyli generalnie tak samo jak w outlooku czyli skopiowac folder a potem na powrot go podrzucic :). U mnie domyslnie to wyglada tak:

C:\Documents and Settings\Rapier\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\6yezbgwh.default\Mail\Local Folders

Czyli mam skopiowac LOCAL FOLDERS ?????

Wszystko

C:\Documents and Settings\Rapier\Dane aplikacji\Thunderbird\

Cały katalog Thunderbird ze wszystkimi podkatalogami i katalogami wewnątrz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Można w dowolne miejsce, np na partycji TrueCrypt czy na pendrive.

Lokalizacja pliku konfiguracyjnego który przechowuje informacje o położeniu profili Thunderbirda znajduje się w pliku:

%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Thunderbird\profiles.ini

 

Edycja:

Przykładowy wpis wygląda tak:

[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=Profiles/4mu5ndtg.default

Jeżeli chcesz swój profil umieścić w innej lokalizacji to ustaw IsRelative=0

i w Path ustaw prawidłowy katalog.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exportujesz konkakty

 

i robisz kopie całego katalogu Thunderbird

 

to to jest ścieżka do folderu z danymi wytłuszczone to zmienne systemowe

 

 

C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\nr4pctwx.default\Mail\Local Folders

 

dodatkowo możesz z rejestów wyeksporotować całą konfiguracje konta.

 

instalujesz na nowym kompie TB i kopiujesz tylko katalog MAIL chyba że przeniesziesz plik profiles.ini to wtedy kopiujesz cały takalog Thunderbird\Profiles\nr4pctwx.default\Mail\Local Folders

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.