Skocz do zawartości

Naprawa tego modelu


Szymon Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

dobra ,sorry ,ale mówię ze podczas kiedy silnik się włącza to odrazu wyłącza i same się stateczniki ruszają :x

Po pierwsze, akumulatory to nie baterie. W tym wypadku oznacza to, że jeśli na aku pisze "8,4V" i tyle pokazuje miernik to... jest źle. Akumulator trzeba naładować.

Zapewne posiadasz jakąś tanią ładowarkę, bez balancera itd. Naładowanie taką ładowarkę pakietu o słabej kondycji jest mało prawdopodobne. Taki pakiet, ładowany poprawnym prądem powienien się ładować ok. 12-14 godzin.

Pakiet nie tylko charakteryzuje się napięciem, ale też pojemnością. Jeśli utracił pojemność, to będzie się bardzo szybko rozładowywał.

Regulator za to wydaje się jak najbardziej sprawny - niskie napięcie, odcinam napięcie od silnika, bo to znaczy, że model leci i potrzebuje resztek napięcia na sterowanie przy lądowaniu.

Drgania serw mogą mieć różne źródło. Od zakłóceń, po kiepski stan serw czy wyeksploatowany nadajnik. Niskie napięcie też może mieć tu znaczenie.

Włącz pakiet do ładowania na te 12h i po ładowaniu zmierz napięcie. Jeśli się nie zmieni - pakiet lub ładowarka jest przyczyną problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorze sorry, nie myślę za nim piszę ,ale nie wstawiajcie mi ciągle krawatu ,bo uwierzcie mi ,szukam pomocy ,a nie robię wam na złość, moderatorzy powinni być tacy jak

Madrian.

 

Madrian swoimi odpowiedziami na moje pytania uzyskałem wiele pomocy i muszę napisać ,że bardzo mądrze piszesz.

 

Podłączam właśnie akumulator na te 12h i zobaczymy jutro.

 

dzięki Madrian

 

Moderatorze szanuje Cię ,ale ''dzięki za krawat'' :x

:lol2: Madrian powinien być moderatorem ,bo mądrze pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślę za nim piszę

To lepiej się szybko popraw, bo, nie chcę być złośliwy, ale długo nie pociągniesz na tym forum. Maturę też tak napiszesz/napisałeś? Tam nie ma miejsca na błędy, bo koło błędnej odpowiedzi poprawnej już nie wciśniesz. Dziś wszędzie trzeba najpierw pomyśleć... Poza tym to jest całkiem bezpieczne.

 

Wszyscy pisali Ci, że to pakiet, ale ty uparcie twierdziłeś że nie. Przecież nikt nie chce Ci zrobić na złość. Jak czegoś nie wiesz, to się zapytaj (np. "no to co mam zrobić z tym akumulatorem?"), bo na forum wróżek takich jak madrian jest jak na lekarstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian powinien być moderatorem ,bo mądrze pisze.

Czy sugerujesz, ze ja pisze niemadrze ?

sorry, nie myślę

Ja za Ciebie myslec nie bede, ale moze uda mi sie Ciebie zmusic do myslenia.

Dobra ,będe więcej myślał zanim coś napiszę.

A gdybys tak myslal po prostu caly czas ?

 

BTW. Madrian jest mile widziany na moje miejsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.