Skocz do zawartości

Motoszybowiec skyhawk TW-742


Kondzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem juz modelik Tw-742 i poczytałem na forum na jego temat i mam takie pytanie czy jak zmienie w modelu silnik regulator i pakiet zasilajacy to bedzie lepiej latał ??

Silnik graupnera 600 7,2v

Regulator 30A turnigy

pakiet sanyo 1700 8,4v

zaznacze ze owe wyposazenie już kupiłem

i mam jeszcze jedno pytanie bo juz skrzydła sa pokancerowane chciałbym je zmienic posiada ktos jakies plany żebym wyciol ze steropianu albo z epp wypalarke posiadam

Pozdrawiam i czekam podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A latałeś już na oryginalnym setupie ?? (ale chyba tak) Moim zdaniem, możesz spróbować, ale to raczej nie zda egzaminu... Dodasz mu tylko masy. To jednak ma być rekreacyjny motoszybowiec, a nie pylon. A pakiet ile cel ??(Chyba jednak jak już przerabiać to na bezszczotkę i Lipole - mniejsza masa, więcej mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem juz modelik Tw-742 i poczytałem na forum na jego temat i mam takie pytanie czy jak zmienie w modelu silnik regulator i pakiet zasilajacy to bedzie lepiej latał ??

Silnik graupnera 600 7,2v

Regulator 30A turnigy

pakiet sanyo 1780

zaznacze ze owe wyposazenie już kupiłem

i mam jeszcze jedno pytanie bo juz skrzydła sa pokancerowane chciałbym je zmienic posiada ktos jakies plany żebym wyciol ze steropianu albo z epp wypalarke posiadam

Pozdrawiam i czekam podpowiedzi

Napęd w takiej wersji jest bardzo ciężki (z naciskiem na bardzo - waga ponad 190 g - przy wadze modelu rtf ok 600g, prąd max do 85A- apropo regla - za słaby), w 2,2 m motoszybowcu stanowiłby pokaźną masę. Co to znaczy pokancerowane? Może zamiast robić nowe, naprawić i latać. Jak możesz daj fotki.

 

PS

Coś mi się wydaje, że silnik to miał być 400 :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzil, Hi Kondzil, powiem ci tak, ja zaczynałem od tego modelu również. Ale jego naprawy i polepszenia nie mają w mojej opinii wielkiego sensu. Lepiej kupić coś nowego.. będzie dużo fajniejsze i więcej się nauczysz. Sam przerabiałem naprawianie skrzydeł itp.. Zwiększenie masy sprawi że samolot będzie szybszy..gdy będziesz nabierał prędkości zmniejszając wysokość.. Lepiej kup już jakiegoś dolnopłatowego trenerka, ja kupiłem supersportstera mini.. I byłem bardzo zadowolony z zamiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.