Skocz do zawartości

ladowanie li-ionow


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

jak podlaczysz rownolegle to napiecia sie po jakims czasie zrownaja bo ta co jest naladowana wiecej troche sie rozladuje podlawujac ta slabsza

 

Dzięki za wyjaśnienie :-)

 

Jeszcze mam pewne spostrzeżenie.. i pytanie do was:

 

Zdarzało mi się lutować cele szeregowo np. 2S i zanim je pierwszy raz naładowałem po złożeniu pakietu podłączałem najpierw do balansera w celu wyrównania napięć... czyli po połączeniu a nie przed. Pogorszenia osiągów i jakości nie zauważyłem. Pakiety jakie robię mają wtyczkę do balansera i balansuje je w trakcie każdego ładowania (szczerze mówiąc balanser nie ma za dużo roboty.. świeci 2 minuty na początki i tyle..)

 

Z tego co wiem nie można ładować aku przed lutowaniem, bo podwyższona temperatura zwiększa szybkość reakcji wewnątrz celi i w pełni naładowane (przynajmniej ni-cd i ni-mh) mogą ulec uszkodzeniu (zagotować się lub napuchnąć). Lutuje się pakiety nowe (niesformatowane) lub jeśli były używane to rozładowane do powiedzmy 1,1V (dotyczy to aku ni-xx), wiec sądziłem że i z li-ion może być podobnie. Dlatego nie ładowałem ani nie rozładowywałem nowych aku i "łączyłem tak jak stały" (miały pewnie koło 40% pojemności i małe różnice napięć rzędu >0.1V).

 

Co myślicie o takim sposobie łączenia pakietów i ich użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie specjalnie zgrzewac a nie lutowac wlasnie ze wzgledu na temperature no ale w domowych warunkach to tylko lutowanie zostaje.

 

Skoro masz zlacze balancera to balansujesz sobie kiedy chcesz.

 

Wyrownywanie ogniw przed spakietowaniem ma sens jakbys sobie np pakiet do nadajnika robil gdzie masz 8 ogniw zamknietych w rurce termokurczliwej i nie masz dostepu do kazdej celki z osobna zeby wyrownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.