Skocz do zawartości

Bardzo mini i tani edge 540


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wolną chwilą skonstruowałem takiego oto samolocika co przypomina edga 540, chciałbym nim móc polatac po domy bardzo małym kosztem, słyszałem ze mozna kupic takiem tamdetne serwa 4,5g za 10 zł tylko nie wiem gdzie, nie wstawiam zadnego regulatora, model będzie miał cały czas max obroty, pozostaje tylko problem baterii, nie wiem jaką dać zeby było jak najtaniej i jak najmniejsze zeby było:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje, projekt jest bez szans. Proponuję zrobić eksperyment:

"weź" i wytnij dwa takie same kwadraciki balsy, jeden spróbuj złamać naciskając na brzegach palcami w poprzek słoi, A drugi spróbuj złamać wzdłuż słoi.

To doświadczenie pozwoli ci uzmysłowić gdzie twój model złamie się po pierwszym locie.

Zrób tak jak MacFlyer mówi-depron, regler...A zaoszczędzisz na nerwach i się nie zniechęcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje tylko problem baterii, nie wiem jaką dać zeby było jak najtaniej i jak najmniejsze zeby było:

 

Tak to tylko w Erze. Albo tanio (i ciężko), albo lekko. Inaczej się nie da.

Modelarstwo RC należy do tych hobby, gdzie nadmierne oszczędności mszczą się okrutnie.

A tak przy okazji, pomyślałeś co będzie, jeśli ten twój "model" wleci na maksymalnych obrotach np. w zasłony, albo trafi w regał (o innych domownikach nie mówię)?

Co wówczas wyłączy silnik? Hm?

Wątpię, by organ rodzicielski był zadowolony z potraktowania mebli i wyposażenia kosiarką.

Może sobie nie zdajesz sprawy, ale takie "maleństwo" potrafi namieszać. A ty chcesz jeszcze "oszczędzać" na napędzie i serwach.

W każym razie, do latania po mieszkaniu ten model się w żadnym razie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma nie zrobić? niech zrobi model, ulotni i nauczy na własnych błedach. TYLKO BEZ WIDOWNI!!BO FAKTYCZNIE MOŻE ZABOLEĆ

Proponuję okleić caluśki model taśmą pakową, szeroką, będzie wytrzymalszy, waga wzrośnie niewiele, a baterię? przy tym co chcesz wsadzić, kup na aledrogo jakiś pakiet nimh, może zadziała. Innowacyjność przedwszystkim, ja popieram projekt, będzie co czytać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma nie zrobić?

A po co ma robić? Przecież tu dosłownie wszystko jest nie tak, jak powinno. Równie dobrze możesz zrobić latawca z blachy ocynkowanej - będzie innowacyjnie i nauczysz się na własnych błędach - tylko po co? Jak zrobisz tego latawca, to ja poprę pomysł ulotnienia tego modelu. Ok?

 

 

Proszę moderatorów o przeniesienie tego tematu do działu dla początkujących albo do działu dobrego humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.