Skocz do zawartości

Chowane podwozie - jak zamontować popychacze ?


extream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem chowane podwozie : http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3821&Product_Name=Mechanical_Retracts_3.5mm_x_140mm_long_(PAIR) . Chcę zamontować je w modelu spitfire, a jak wiadomo koła chowają się w nim na zewnątrz ( spod kadłuba do skrzydeł). Niestety popychacz wychodzi od drugiej strony co utrudnia podłączenie podwozia pod jedno serwo. Próbowałem wygiąć popychacz w odpowiedni sposób ale powstawały zbyt duże opory.... Może ktoś z Was ma jakiś pomysł na podłączenie podwozia w sposób zapewniający małe opory na popychaczach aby nie męczyć serwa? Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tak zrobić

Nie wystarczy po prostu odwrócić tego elementu sterującego, tylko trzeba wszystkie cześci plastikowe zostawic, jak były, a wkręcić sam "drut" z drugiej strony.

Sam tego nie robiłem, ale wyjaśniał mi to ktoś na forum (Kaper ?) i to jest logiczne.

Gdzieś są nawet zdjęcia (u Alexa?).

 

Edit:

Wspominana dyskusja: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=2946&postdays=0&postorder=asc&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......., tylko trzeba wszystkie cześci plastikowe zostawic, jak były, a wkręcić sam "drut" z drugiej strony.

Jeżeli to jest to podwozie które podałeś - to dokładnie tak jak napisał Hubert (tak robiłem). Wystarczy wykręcić stalowy popychacz i wkręcić z drugiej strony (jest tam już nawet zrobiony otwór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tak zrobić ale nie da rady ... nie wiem czy mam inną wersję tego podwozia czy coś źle zrobiłem ... wystający drut w drugą stronę blokował mi podwozie i nie mogło się schować do końca...

Tak masz częściowo rację, bo popychacz jest ciutkę za krótki. Niestety pozostaje Ci dorobić nowy popychacz 2-3 mm dłuższy i będzie OK. Mam to podwozie i też nad tym myślałem. Do testów zastosowałem popychacz z innego podwozia i działało. Ważne jest tylko żebyś nie obracał żadnej części wewnątrz (krzywki czy zabieraka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może ma ktoś pomysł jak rozwiązać wyżej wspomniany problem wzniosu skrzydeł, zamontowałem też w Spicie to podwozie i faktycznie kąt jest duży, jak jeździłem modelem po asfalcie to dotykała tylko krawędź opony, przy lądowaniu może się złożyć pomimo blokady, chce jeszcze zamocować na końcu druta amortyzację, hubert_tata ty mi kiedyś link wysyłałeś do aukcji gdzie można kupić coś takiego, koledzy i jak przerobić to podwozie by było ok chyba że ten kąt niczemu nie zaszkodzi. Nie wiem czy na tym filmie będzie to widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.