Skocz do zawartości

Jaka grubość jeżeli mamy wymiar w calach?


MALUTKI3A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie jak w temacie. jeżeli mam podaną grubość sklejki lub dzwigara w calach(2,54 cm) to jaką wartość mam przyjąć w centymetrach np

mam poany wymiar dzwigara 1/4x1/4 cala to wychodzi 6,35x6,35 mm

Jest rzeczą niemożliwą żeby kupić u nas sklejkę czy balsę tej grubości wieć pytam do jakiej liczby zaokrąglić te 6,35?

Chodzi tu nie tylko o balsę ale o wszystkie materiały konstrukcyjne modeli latających.

boję się że jak zaokrąglę do góry np. do 7 mm to na większej iości detali zwiększy to ciężar modelu i straci on właściwości lotne. Z drugiej strony jak znowu zmniejszę tę liczbę do 6 mm to model będzie zbyt słaby konstrukcyjnie i zbyt lekki. Proszę pomóżcie bo muszę zamówić duuużo materiału a niewiem jak z tymi wymiarami to rozwiązać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym już potknęli Rosjanie próbując skopiować B-29... :D

Z drugiej strony ty nie budujesz makiety giganta, tylko raczej mały modelik. :wink:

Owszem - użyjesz ciut słabszych materiałów, ale też zmiejszysz masę, więc nie będzie tak źle. Zaokraglaj zgodnie z zasadą księgowego 1-49 w dół, 50-99 w górę. A najlepiej do najbliższego u nas, standardowego wymiaru. Przy niezbyt dużym modelu nie ma to tak dużego znaczenia. Bylebyś nie przeliczał 1"=1cm :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.