Skocz do zawartości

FOX


Locke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na dniach kupuje Foxa z Multiplexa z zamiarem przerobienia na motoszybowca( ale niewiem czy tego pylona można tak nazwać :P )

Zastanawiam się nad wyposażeniem, kupuje w sklepie emodel.pl ponieważ nie chce czekać na przesyłkę. A więc doradźcie co wziąść :

Silnik : ten , czy może ten, albo taki lub ten , zaznaczam że chce mieć nadmiar mocy :)

 

Regulator ten czy ten

 

Serwa mam, jedno takie chyba 4 gramowe dokupię na wysokość, na lotki dam 5 gramowe TP.

Jeszcze co do pakietu, to kupić Turnigy 500 mAh 2s co waży 38 g, czy kupić 4 cele 350 mAh o wadze 9 g każda i zlutować sobie dwa pakiety?

 

Zakładam temat tu, ponieważ za niedługo będę relacjonował przeróbkę. (zeby ktoś nie pomyślał, ze zostawie tak ten temat :wink: )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w fox'ie ten pierwszy motorek i pięknie chodzi do dziś ,ma spory ciąg na 7x3.5 śmigle-(chłodny po lotach) regiel mam ten TP 12A co pokazałeś i też bez problemów drugi rok, do tego mam pakiet 7.4 850mAh i tak to latało:

nie ma co dawać tak małego pakietu bo fox wręcz lepiej sobie cięższy radzi.

Nie wiem po co nowy wątek bo można by ten:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7200&highlight=fox+mpx

kontynuować ale to już moderacja oceni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem odkopywać tamtego tematu, poza tym chce zdać szczegółową relacje z budowy, więc pomyślałem że lepiej będzie zrobić to w swoim wątku. Przedtem napisałem że na lotki dam serwo 5 g TP, ale tak się zastanawiam nad sterem kierunku. Pamiętam, że kiedyś ktoś napisał że do tego modelu lotki to pomyłka, i lepszy będzie kierunek. Ale jak tak patrze po tym forum, to każdy foxik lata na lotkach. Może by jednak spróbować z kierunkiem??

 

Milko, jak ci wyszła waga do lotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ster kierunku to pewnego rodzaju eksperyment więc sam musisz zdecydować :wink:

A nie, dobrze przeglądnij tematy o Foxie na forum. Było parę na SK. Ja sam się zdecydowałem na lotki, ale mój Foxik jeszcze nie poleciał, więc w kwestii praktycznej się nie wypowiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, chyba zdecyduje się na lotki. Może kiedyś sprawdze jak lata na kierunku. Co do silnika to najprawdopodobniej wybiorę ten, który zaproponował Milko. A co do regulatora, to oba mają takie same parametry, taką samą cenę i wagę, tylko jak byście mieli brać patrząc tylko na firme to wzielibyscie KEDE cz TOWER PRO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotkach wiadome jest że fox lata,

Tylko jak lata... To jest konstrukcja samostateczna, a wszyscy z uporem maniaka ładują tam lotki. Również przez takie opinie.

a ster kierunku to pewnego rodzaju eksperyment więc sam musisz zdecydować

Eksperymentem to są lotki. Modele z kierunkiem latają i mają się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest konstrukcja samostateczna, a wszyscy z uporem maniaka ładują tam lotki

Dokładnie tak samo pisałem już kilkakrotnie- dwa razy w cytowanym linku do "Foxa"

 

Cytat:

Uważam że dla kogoś kto zacząłby przygodę z modelarstwem na tym modelu należy zrezygnować z lotek na rzecz steru kierunku. Model będzie wtedy bardzo podobny do ES (no może poza prędkością lądowania)

Myślę że dorabianie lotek w skrzydłach z taką konstrukcją to jest małe nieporozumienie. Wyraźnie widać że model nie chcę się przechylać i lubi latać poziomo.

Sterowanie sterem kierunku wyjdzie na dobre temu modelikowi.

 

EDIT

To że ja tak zrobiłem to wcale nie znaczy że tak jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.