Skocz do zawartości

Nike 2 TopModel


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni zakup ;D

 

Dołączona grafika

 

Zasilany Turnigy 3536C na śmigle 10x7 (docelowo 11X6 składane), regiel Turnigy 40A, akku 2200 20-30C 3S. I już pierwszy problem, po włożeniu wszystkiego, CG położone 50 mm za bardzo do tyłu. Ołów do przodu mówiąc krótko, akku waży 190 g i bardziej do przodu nie ma jak przesunąć :cry: (ew. life, ale na razie kasy brak)... trzeba jakiś rybny odwiedzić i ołów zakupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArcin, czy bylaby szansa na jakis skan statecznika poziomego?JAkis czas zakupilem sam kadlubik i powoli zaczynam skladac hybryde. Zamierzam wsadzic skrzydelka z Modelltou od modelu PANDA I

W skaner mi nie wejdzie (A4 only :oops: ), ale zaraz zdejmę pomiar i wrzucę do pliku z grafiką i Ci wyślę (tylko muszę się przejść po słoiki dla białogłowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry za odgrzebywanie tematu, ale już niedługo u "oponiarzy" nie dostaniemy ołowianych ciężarków.

Jak się okazuje, dyrektywy unijne zabraniają stosowania ołowiu w samochodach (poza akumulatorem). Wczoraj wyważali mi koła, ciężarki są cynkowe :D

 

PS. Ponoć za granicą zdarzały się przypadki, że po rutynowej kontroli na autostradzie (oczywiście, bez grama złośliwości :twisted: ) samochód z ołowianymi ciężarkami był odholowywany jako niesprawny i nieprzepisowy. Unia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostałem kołpak Pelikana 40mm i łopatki 12x6,5" , jak weekend będzie ładny to może jakiś oblot ;D .

 

edit

 

Półka na akku zrobiona z PCB 1 mm i zaklejona na żywicę 5 mm. Ster głębokości poprzedni właściciel "złapał" na taśmę lepiącą. No i faktycznie jest pływający ale na boki (klej od taśmy dwustronnej ma luzy 2-3 mm na boki i góra-dół), ponieważ trochę mam lęki przed zablokowaniem płytowego (jak się skrzywi blokuje się o pion!), to się kleju z taśmą wczoraj pozbyłem, dzisiaj zdejmę folie od spodu steru. Wyfrezuję trochę balsy i wkleję sklejkę 0,4 mm + 1 mm jako gniazdo na dodatkowy kołeczek ustalający. Przy okazji niejako będę miał demontowalny ster z tyłu, biorąc pod uwagę rozpiętość rzędu 40 cm - mogę zacząć męczyć kobietę o pokrowczyk na Nike (jak uszyjesz to będzie można schować i nie będzie się kurzył :devil: ). Kurde, miałem latać, a zamiast tego ciągle coś poprawiam.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zakupiłem 132 gramowy motor Turnigy 35-42C 1100 kv u Nas na Forum :rotfl: , jak dojdzie zabieramy się w końcu za oblot :rotfl: ... no dobra na razie zaklepałem, ale w poniedziałek pójdzie kaska i czekamy na napęd... ja i Nike 8) ...

 

edit.

 

a w ramach czekania łopaty do HBK 2 polakierowane, różnica w wadze 0,01 g. jak na standardowe esky'je chyba nieźle :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się tanio nabyć pakiet 4000 mAh 3s 20C (około 290 g), śmigło 12x6", regiel 50A jakiś chinol ;D , BEC impulsowy 3A 5-6V. Teoretycznie ciąg na śmigle ok 2000 g czas loty na silniku ok 6 min. Jak tylko będę miał akku w łapce biorę się za latanie, chyba że wyjątkowo pogoda nie dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ze względu na problem z wyważeniem zmuszony zostałem do zanabycia motorka C3548 - 800 kv zasilany 4S 2650 i łopatki 13x7.

 

W końcu mam wszystko, zostało dorobienie nowej półki pod akku 3000 5s. Co prawda mieszkam na walizkach, ale może w ciągu tygodnia się wyrobię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.