Skocz do zawartości

Pakiet nimh Ładowanie i rozładowanie


wisnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że te tematy już były wielokrotnie powtarzane ale nieznalazłem do końca odpowiedzi na moje pytanie. A więc kupiłem Pakiet NOSRAM Sport Pack 7,2V NiMH 4000 mAh, i doczytałem się ze trzeba go sformatować, wiec ja zrobiłem tak na początku jak go dostałem naładowałem go ładowarka odpowienidnia do niego chyba graupner minilander3, następnie podłączyłem do zarówki samochodowej która nie świeciła więcej niż 1 minute, naładowałem spowrotem i znowu do zarówki i poświeciła troche dłużej bo 2 minuty. Czy to normalny objaw?? czy zarówka samochodowa H7 ma taki duży pobór prądu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Te czasy świecenia to trochę za krótko :crazy:

2. Znajdz w pobliżu kogoś kto ma komputerową ładowarkę i może Ci sprawdzić podczas cyklu Formowania/Regeneracji ilość mAh jaka Ci wchodzi/wychodzi z pakietu.

 

Z ogniwami NiMH tak czasami jest że po dłuższym leżakowaniu ulegają 'uśpieniu" i kilkukrotne formowanie ( rozładowanie do 0,9 V na ogniwo ) "budzi" akumulator. Wg innych ( i ja to stosuję ) jest rozładowanie do 0,6V na ogniwo i ponowne pełne naładowanie ( tryb regeneracji w PULSARku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.