Skocz do zawartości

Przeróbka cd-rom + przekladnia


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dawna myslalem o przekladni do 3F bardzo ciekawily mnie osiagi wiec przyszedl wkoncu czas zeby zrobic i zobaczyc jak to funkcjinuje :lol:

Do budowy uzylem silnika z cdromu srednica statora 24mm, magnesy 5x5x1. Stator ma 12 ramion nawiniety w gwiazde drutem 0,5 albo 0,55 (dokladnego pomiaru nie znam bo sufniarka zaczela pokazywac glupoty chyba bateria sie rozladowala) nawiniete jest cos ok.16 zwoii nieliczylem bo stale sie mylilem :oops: i dalem sobie z tym spokoj :?

Tryby wziete tez z cd-romow Przelozenie 2:1

Tak prezentuje sie sie gotowy juz silniczek z przekladnia

1ewquz5.jpg

123342123oh6.jpg

1231231233333aw8.jpg

Obroty bez obciazenia juz na przekladnie 8000 obr/min.

Smiglo 8x4,3 (GWS) - 7200obr/min - 317g ciagu - 4A ( ciag wedlug komputera)

9x4,7 (GWS) - 6000obr/min - 390g ciagu - 5,3A

Ze smiglem 10x4.7 niechcial chodzic za ciezko mial przy rozruchu zrywal synchronicacie i popiskiwal

Probowalem tez obcinac smiglo ale niestety nic z tego najleprze jest dla niego 9x4.7

Ciag obliczany z http://www.badcock.net/cgi-bin/powertrain/propconst.cgi

Pozdrawiam Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, tylko chyba trochę za delikatna konstrukcja.

Poza tym ze względu na łożyskowanie (a właściwie jego brak), oraz sztywność lepiej byłoby zębatki umieścić po przeciwnej stronie osi, czyli blisko blaszki łączącej panewki silnika i czarnego kółka.

 

Ja montowałem silniki do typowyh przekładni fabrycznych przystosowanych do silników szczotkowych, lub inrunnerów.

Wystarczy tył silnika wyposażyć w "dekielek" udający przód silnika do którego przekładnia jest przewidziana.

 

Tu mały silniczek na 20mm statorze kręci smigłami 12" (przekładnia MPJET, przełożenie :?: )

Na karteczce kolejno: śmigło, mierzony prąd, mierzony ciąg (zasilanie 3S lipol).

jeti18.JPG

 

Ten sam silniczek i przeładnia planetarna GP (przełożenie 3,7:1)

Na śmigle 11" (skoku nie znam) 3 lipole ciąg 650g przy 10,8A ; 2 lipole ciąg 340g przy 6,6A

endurance10..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wyglada to masywnie ale trzyma sie calkiem niezle silnik jest na lozyskach przekladnia juz nie :? To mial byc tylko prototyp na probe teraz bede chcial przerobic jakis wiekszy silniczek i doniego wykonac przekladnie Wczoraj wsadzilam go do mojego challangera ale lata sie gorzej niz na poprzednim silniku choc ciag jest wiekszy ale pitch speed jest mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.