Skocz do zawartości

System FPV 1,2 GHz w moim T-Rex 450V2.


TIGER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Skompletowałem już swój zestaw do FPV,choć nie zdążyłem jeszcze wszystkiego zamontować. Jeszcze nie latałem z jego wykorzystaniem,tak więc prosze porady i uwagi,bo dobrze by było mieć model w jednym kawałku... :-)

Oto mój T-rex:

Dołączona grafika

 

Nadajnik to model o mocy 1W (tak twierdzi producent).Jako że moja aparatura

pracuje na 2,4 GHz, wybrałem nadajnik wideo 1,2 GHz

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=10&products_id=100

 

Dołączona grafika

Specjalnie umieściłem go jak najdalej od reszty elektroniki aby uniknąć zakłóceń.

Myślę też nad pierścieniem ferrytowym,który widać na zdjęciu.Narazie założyłem

go tak prowizorycznie,bo nie wiem ile zwojów nawinąć, gdzie go umieścić i czy

nawinąć wszystkie 4 przewody (zasilanie+ , -, Video, Audio)czy tylko przewody AV.

 

Dodatkowo uzyskałem dobre chłodzenie,ponieważ będzie on chłodzony łopatami wirnika.

 

 

Dalej:OSD.

Oczewiście produkt Remzibi-ego

Zastosowałem z tyłu mały kawałek blachy miedzianej, aby ekranować ewentualne zakłucenia.Taką samą blache zastosowałem na silniku od strony wewnętrznej

 

Dołączona grafika

 

oraz dołączona do OSD antena GPS (to pudełeczko)koloru pomarańczowego na serwie

 

Dołączona grafika

 

 

Kamera,to model Sony SN 777 580 Linii

Zakupiona również w Wireless Hobby

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=98

 

Dołączona grafika

 

Pakiet to 11,1V 3 cele.Był przeznaczony do T-rex-a 250

 

 

Odbiornik również na 1,2 GHz

http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=102

 

Dołączona grafika

 

 

 

Oraz Video Google

Dołączona grafika

 

Anteny standardowe,przy czym tej w nadajniku przy modelu,raczej nie mam zamiaru zmieniać.Co do anteny w odbiorniku,to napewno słowa krytyki się pojawią,ale nie wiem jak by to było z anteną panelową,ponieważ w moim mniemaniu musiał bym mieć drugą osobe,która musiała by się starac celować w model.Takiej możliwości raczej nie mam.

 

Wszystkie uwagi i propozycje bedą mile widziane,w szczególności na temat krążków ferrytowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki są zbędne .Zakłucenia przenoszone są przez promieniowanie , po kablach w dużo mniejszym stopniu.Miedziane blaszki chyba dla poprawy Twojego samopoczucia , bo tak zrobione niczego nie ekranują .Oczywiście odnosi się to dla 1,2ghz .Na 35 będzie inaczej.Staraj się pracowac na niskich kanałach nadajnika wideo , Ma on dużą zawartośc drugiej harmonicznej i może zakłucac odbiornik RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od częstotliwości.Dla akustycznych może wystarczyć blaszka odpowiednio podłączona .Tam długość fali mierzy się w setkach i tysiącach i kilometrów.Na 1,2GHz długość fali to 23cm. Pięciocentymetrowy drucik jest fantastyczną antena.Kable ekranowane tylko do anten nadawczych i odbiorczych.Reszta skrętką. A skuteczny ekran na tych częstotliwościach to szczelna metalowa puszka z przewodami wyprowadzonymi przez specjalne kondensatory.W modelach , trudny do zastosowania ze względu na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[...]Pięciocentymetrowy drucik jest fantastyczną antena.[...]

1 Kostku,czy miałeś na mysli antenę od nadajnika video?

2 Jesli tak to co musiał bym zrobić-wylutować gniazdo z płytki z nadajnika i wlutować drucik o odpowiedniej długości i grubości?

3 Co ze zgiętą anteną od nadajnika (zapomnijmy na chwile o opcji z drucikiem)?

Gdzieś utaj na forum przeczytałem że zgięta znacznie pogarsza zasięg.Dobrze piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.