Skocz do zawartości

Problem z komputerem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,a więc od paru dni , komputer cały czas się resetuje, nie wiem co do jasnej anielki jest grane. Przeczyściłem wentylator z zasilacza ,bo piszczal jak ptak w okresie godowym, myślałem ,że to coś pomoże a jednak kicha... Gdy komputer jest włączony i nic się nim nie robi może chodzić "25/8" i się nie resetuje, gdyż włączę np. GG czy ew. Mozille komputer doslownie po 30 sekundach się resetuje... Ręce mi odpadają nie wiem co jest grane. Chciałem zanieść do serwisu ,aby mi go sprawdzili , jak spytałem ile koszt "sprawdzenia" odpowiedzieli mi 80 zł :crazy: :crazy: :crazy: Więc panowie w czym tkwi problem?

 

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air proszę Cię! nie strasz ludzi z ubogim portfelem :(:(

 

 

przetestuje jutro, tzn dzisiaj ramy itp. Sprawdzalem napięcie oraz temperatury plyty głownej itp. Wszystko wydaję sie jak w najlepszym porządku... no oprócz 3 (errorow) na dole ale nie wiem co to jest :)... a własnie... Pierwszy dzień jak to się zaczelo robić :

Mam 160 GB podzielone na dwa dyski 100 GB na C:/ ,a 60 GB na D, i nagle w ten dzień nie dość ze resetował się komputer, To Dysk C był dosłownie po brzegi zapelniony ,sam się ździwilem że c ma 100 Gb zajete, bo ja przez pare lat nie potrafie 80 GB zapelnić a co dopiero 160,ah jeszcze przed tym pokazywalo mi przy starcie systemu (przed tym Windows Xp bla bla bla) (coś tam Boot disc Failure) ,dopiero wsadzenie plytki od Windowsa pomogło , wyczytalem gdzies tam na forum że trzeba przestawić w biosie pewna rzecz i wtedy "Failure" się nie pokaże, pomogło...

 

 

Ja już dostaje Kur...czakowni z tym komputerem, Dobrze ze mam notebooka :jupi: :jupi: Małe Gó... A Cieszy :jupi: :jupi: :jupi: :roll: :roll:

 

 

Przepraszam że pisze zdanie nie gramatycznie ,aczkolwiek :

 

1.jest późno ,zaraz się kładę spać

2. Cholernie jestem wkurzony

3.Lipol mi explodowal dzisiaj w garnku :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air proszę Cię! nie strasz ludzi z ubogim portfelem :(:(

Pamięci teraz jakieś grosze kosztują, nową płytę główną też można za 150-200zł mieć, więc bez przesady... Oczywiście może być to też problem z oprogramowaniem...

 

To Dysk C był dosłownie po brzegi zapelniony ,sam się ździwilem że c ma 100 Gb zajete, bo ja przez pare lat nie potrafie 80 GB zapelnić a co dopiero 160,ah jeszcze przed tym pokazywalo mi przy starcie systemu (przed tym Windows Xp bla bla bla) (coś tam Boot disc Failure) ,dopiero wsadzenie plytki od Windowsa pomogło , wyczytalem gdzies tam na forum że trzeba przestawić w biosie pewna rzecz i wtedy "Failure" się nie pokaże, pomogło...

No ale to nie takie skomplikowane wykryć co zajmuje miejsce na dysku...

 

3.Lipol mi explodowal dzisiaj w garnku :x

Gotowałeś Lipola na obiad? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie Procesor-radiator bo miałem taki przypadek że problem był w złym styku tych dwóch elementów.Odpal komputer w trybie awaryjnym i jeżeli tam będzie działał ok to poszukałbym przyczyn w sofcie lub wirusach.Zasilacz też oczywiście może być przyczyną , warto go rozkręcić i wydmuchać z niego kurz itp.To przetwornica impulsowa i kurzu na pewno nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic Cie nie pozostało jak dobra diagnostyka :)

 

poszukaj w googlach odpowiednich programów ...... tam masz odpowiednie narzędzia ! ale fakt pożycz od kogoś zasilacz

to teraz 80% napraw. Resztę zrobisz przy pomocy płyty CD czyli test ramu,procka,płyty,grafiki

i wiele innych rzeczy.

 

aha jak wygląda ten twój reset ... jest jakiś error czy po prostu reset !

 

ale na początku uzyj programu "combofix" może masz jakiegoś syfa na kompie.

 

 

EDIT: napisałem niezgodnie z regulaminiem ..... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie , Zasilacz przeczyscilem dokładnie, nawet wentylatorek otworzyłem i nasmarowałem jak powinno być. Zrobię jak mówicie :)

 

 

 

Gotowałeś Lipola na obiad? ;]

 

 

Nie mam "woreczków" do Lipoli ,więc zabezpieczam :P się jak można aby nie wywowłać pożaru :) Przepisy BHP ! =)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic Cie nie pozostało jak dobra diagnostyka :)

 

pobierz płyte hirren's boot lub ultimate boot CD.

Hello Panie moderatorze - karacie userów sugerujących innym pobranie pirackiego RealFlighta itp jako namawianie do kradzieży, a robicie to samo? Hiren's Boot CD wypchany jest po brzegi nielegalnym pirackim softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to nie pozostawia żadnych wątpliwości

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hiren's_BootCD

 

" note that many of the tools are commercial applications that have not been legally licensed for redistribution, and so download/use/sharing of Hiren's BootCD may be illegal (depending on your legal jurisdiction)."

 

Na tej płycie jest m.in. oprogramowanie Symanteca - jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia - może skonsultować się np. z regionalnym biurem Business Software Alliance ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Air czytałem własnie to samo... trochę mnie to podenerwowało , Meloow dzieki anyway za pomoc, aczkolwiek trochę to jest nie fair ,bo ja odrazu skasowalem posta , po tym jak dostałem ostrzeżenie ;x :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie dostałeś IMHO bardzo słusznie (ściąganie, używanie pirata to już Twoja sprawa i Twojego sumienia, natomiast sugerowanie tego innym - żen)... Co nie zmienia faktu, że moderator powinien świecić przykładem i być karany z dwukrotnie większą surowością za przewinienia w stosunku do normalnych userów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto napisał że ma uzywać programów licencjonowanych ?!

 

płyty zawierają też masę darmowego sotfu !!!! na jednym CD !

 

czy memtest freeware

programy do testów HDD - freeware

 

i wiele innych.

 

Kolego AIR przypominasz usera o nicku Przemek_PC :) też wasze wywracał kota do góry ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.