Skocz do zawartości

Neostrada czy Netia


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się umowa z TP i zastanawiam się nad telefonem i internetem z Netii na łączach TP. Poczytałem trochę w necie i ogólnie wniosek jest taki że jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Czy ktoś za was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z moich znajomych - po tym jak ich namówiłem i przeszli na Netię - stwierdził, że nigdy nie wróci do TP SA. Zupełnie inna jakość za te same pieniądze. Nie zrywa połączeń.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami, z TPSA miałem do czynienia na płaszczyźnie zawodowej przez kilkanaście lat i dziękuję.Znam ich obsługę klientów w sprawie łączy internetowych w tym również w poważnych instytucjach.Miałem wykupioną usługę w TePsie i jedno co mam do powiedzenia:nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takich co mają netie i narzekają, znam takich co mają tpse i też narzekają, ale są i tacy co mają net radiowy (wifi) od usługowadcy i też narzekają i w końcu są tacy którzy mają bezprzewodówki (blueconnect, iplus ipt) i z tym bywa różnie a głównie jest kicha. Tak więc nie ma go generalizować wszytko zależy gdzie jest usługa zainstalowania i jak wygląda struktura usługowadcy. Można mieszkać na totalnym :ass:,a mieć obok domu nadajnik GSM i net sieci GSM bedzie działa a inne nie, mozna też mieszkać w sporym mieście i net po GSM bedzie poraszką a po kablu będzie "pipipcał jak mały samochodzik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już któryś rok z kolei Neostradę. Mam 1mb, transfery w dzień ok. 60-70kb a czasami dochodzi nawet do 30kb/s, późnym wieczorem dopiero jest normalnie czyli ok. 120kb/s. Internet chodzi wolno. Po zadzwonieniu na infolinie zostaje za każdym razem powiadomiony, że mam wirusy, nawet jeżeli komputer jest świeżo po formacie. Kolega ma Netie i jest zadowolony, także jakbym miał w tej chwili wybierać - Netia vs Neo wybrałbym bez wahania Netie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow, Mam iPlusa i znam jego ograniczenia, nikt też nie krył jego pewnych wad, a w TP zawsze wszystko jest naj.. .Mam tylko nadzieję że kiedyś inne firmy będą dysponowały swoimi łączami a po TP nie zostanie nawet smród.TP jest firmą należącą do France Telecom.Co ciekawe , w telewizji kiedyś podawali ceny usług we Francji i Polsce w obrębie jednej firmy czyli France telecom i należącej do niej tepsy.I cóż się okazało, oczywiście ceny usług w Polsce są droższe bo jak łupić to biednego.Rezygnując z TPSA zrezygnowałem odrazu z sieci IDEA (Centertel) która też należała do TPSA. i nie mam zamiaru do nich wracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostradę miałem 6lat i gdyby nie cena pewnie bym miał ją nadal. Zmieniłem na netię (na łączu tpsa) bo z telefonem jest dużo taniej a i abonament z telefonu do wygadania a w tepsie abonament płacisz i nic z tego nie masz. Jedne co mnie drażni w netii to że przynajmniej u mnie częściej zmieniają ip, kilka razy na dobę. W tepsie raz na dobę. Chyba że tepsa sabotuje w co bym uwierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się przeprowadziłem ,szukałem internetu (byle jakiego) Jakieś internet (prywatny jak to można nazwać) nigdzie nie bylo sygnału z mojego domu , więc była możliwość (UPC , Netia, Neostrada) Neostrada odpada tak jak mówia koledzy slaby transfer często się wylaczal itp. UPC hmm... owszem byl sygnał ,ale czesto zanikał.. Wiec wypadło na Netie, przeczytałem w internecie dużo na temat Netii , 50/50% ankietowanych mialo swoje uwagi... Ale nie patrzłem na to :) Zamówiłem netie... eh 2 lata temu 45 zl stacjonarny (1h darmowych minut na stacjonarne) + 45 zł za internet (modem za 1zl? :crazy: ) 1 MB rox =/ ale niestety wiekszego transferu nie było, więc musiałem się tym zadowolić... Teraz wiem że netia to był dobry wybor, moze z 4-5 razy byłem bez internetu, ale to była awaria masowa ,wiec o.k :rotfl: Teraz jak patrze na te oferty 6 Mb za cene mojego internetu to czlowieka .... trafia ,no ale cóż , umowy nie da się zmienić ,trzeba poczekać :)

 

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też myślimy z tatą nad przejściem z Neostrady na Netie po liniach TP, bo umowa się kończy. Ceny lepsze, tylko czy nie będzie tak, że jak net padnie z niewiadomych przyczyn to obie firmy będą się wypierać i internetu nie będzie przez kilka tygodni co u mojego brata było by katastrofą(praca przez internet)...

 

Co do internetu w Francji... Jak mój brat pojechał na kontrakt do znajomego to On posiadał tam za 20 Euro : Telewizje HD, Telefon, i internet bodajże 8mb, więc to tylko u Nas diabelskie TP kosi na Nas pieniądze, ehh...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przez wiele lat miałem neostradę, nie było jakoś specjalnie uciążliwe. Kończyła mi się umowa, łaziłem jak durny do TP i pytałem, co dalej? ale dla nich klient złapany = olewany. Wymówiłem, poszedłem do Netii, taniej, mniej problemów, po pewnym czasie również przeniosłem się do nich ze stacjonarnym i nie mogę złego słowa powiedzieć o Netii.

Ale co teraz TP SA oferuje to nie wiem, bo już mnie to nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak sie powaznie zastanowil zanim bym zmienil wlasciciela lacza na najemce lacza. logika jednak podpowiada, ze zawsze to jeden psorednik mniej, czyli blizej do serwisu, bok itp.

 

karlem: neo teraz ma nowe oferty, ciekawe sa te 2 megabity z tv i nowe predkosci 10 i 20 mbit, co niedawno wprowadzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe predkosci 10 i 20 mbit, co niedawno wprowadzili

tak 10 lub 20 mega tylko jest jeden warunkek techniczny :) ciekawe gdzie jest w stanie TPSA puścić te 20Mb/s chyba w biurowcu TPsy :lol:

Wiadomo, ze nie maja teraz jakiegos kosmicznego zasiegu, ale juz spotykalem sie z opiniami, ze dziala, iraz ze ludzie sa zadowoleni. takze chyba nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.