Skocz do zawartości

Spalony regiel 12A i poszukiwanie nowego


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zarysowały mi się 2 izolacje na końcówkach regla i się spalił. I tu pojawia sie moje pierwsze pytanie:

1.czy można kupić 2 tranzystory o numerze4409 BA7219 reg. to emax

2. jaki regiel można kupić do ok 60 zł 25-30A i czy taki regiel można było by podpiąć pod silnik TP z końcówką 32 chyba, 12A

myślałem nad:

1

2

3

4

 

chciałbym żeby ten regiel służył mi długi i mam nadzieje że też w motoszybowcu

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czy można kupić 2 tranzystory o numerze4409 BA7219 reg. to emax

Pewnie jak poszukasz to znajdziesz, ale pamiętaj, że często spalone są nie tylko te elementy, z których uszedł dym.

 

jaki regiel można kupić do ok 60 zł 25-30A

Wszystkie cztery są podobnej jakości. nr 3 się wyróżnia, bo obsługuje max 4 cele LiPo, ale za to BEC ma tylko 2A (prawdopodobnie jedno wynika z drugiego).

Być może różnią się możliwościami programowania, ceną karty programującej, ale o tym na aukcjach nie piszą

czy taki regiel można było by podpiąć pod silnik TP z końcówką 32 chyba, 12A

Jasne że tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do regla

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3731

musisz się zebrać z decyzją, ponieważ:

This item is on a flash sale right now.

The standard price is: $15.86.

Sale ends in:295hrs

 

Niby to parę dni ale jednak

 

promocja to jest ale na 25A. 30A za 18$ + przesyłka

A tu się kłania czytanie ze zrozumieniem tekstu (mam nadzieję ze kolega nie poczuje się dotknięty). Adam wyraźnie napisał….

 

2. jaki regiel można kupić do ok 60 zł 25-30A…

I jeszcze co do naprawy regli, mam na swoim koncie kilkanaście jak nie kilkadziesiąt naprawionych.

Jeśli uszkodzenie nastąpiło na skutek zwarcia faz to z MOJEJ praktyki wynika że zazwyczaj lecą tyko MOSFETY. Zupełnie inaczej wygląda sprawa przy zamoczeniu regla, tu zazwyczaj uszkodzenia są bardzo rozległe (sam tak załatwiłem dwa regle).

Ważnym aspektem w naprawie regli jest strona ekonomiczna. Jeżeli regiel nie jest jakiś topowy, to raczej nie opłaca się go naprawiać. Koszty części mogą przewyższyć zakup nowego regla. Kiedyś to się jeszcze kalkulowało, obecnie raczej jest to zabawa dla sportu. Gdybyś jednak chciał się bawić to dobrym i tanim źródłem MOSFETÓW są uszkodzone płyty główne od notebooków. Tam czasami można znaleźć „cudeńka” nieosiągalne w detalicznej sprzedaży. Oczywiście wymaga to dostępu do takich płyt i mozolnego ich przeszukiwania z notami katalogowymi w ręku.

 

aha dzięki a można sie obejść bez tej karty programującej :?: :?:

 

Oczywiście że można – możesz machać drągiem i je mozolnie programować. Ja tego nie lubię ale wiesz panowie w podeszłym wieku miewają fanaberie.

Ważna sprawa co do regli z twoich linków tylko ten nr 3 ma sensowne opcje programowe, reszka to bardzo proste regle o podstawowym zakresie programowania. Zresztą ich nazwa SuperSimple mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął ten nr.3, zwłaszcza że w HK jest na nie teraz promocja i można za 60 PLN mieć takie dwa. Poza tym współpracuje z kartą do programowania która kupujesz w HK za 7 USD.

 

W zasadzie używam HK SS30 card programmable ale do cenniejszych modeli stosuję Turnigy Plusch

Nie obrazi, ale ze zrozumieniem też trzeba pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.