Skocz do zawartości

Witam Szanowne Grono Modelarskie!


darbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam na imię Darek, wołają na mnie Darbo.

Lat 31, od urodzenia mieszkam w Gliwicach.

Informatyk.

 

Pierwszy kontakt z modelarstwem miałem w latach dziecięcych, kiedy sklejałem plastikowe modele samolotów - do teraz pamiętam mój najładniejszy model, brytyjski myśliwiec Spitfire. Pózniej znalazły się w moich rękach pierwsze modele RC, dzięki koledze mojego Ojca, który z tego co pamiętam był (mam nadzieję że jest nadal) na prawdę dobrym fachowcem w dziedzinie budowy modeli różnego typu - miałem dzięki niemu wyjątkową łódź motorową z laminatów na silnik elektryczny (z tego co pamiętam, dość szybką) sterowaną radiem, jednostkę pływającą niemieckiej straży pożarnej oraz w końcu model samolotu na uwięzi o napędzie spalinowym, który budowałem razem z Ojcem w piwnicy.

 

Teraz po wielu latach postanowiłem wrócić do dawnych zainteresowań, zobaczymy z jakim skutkiem.

 

Postanowiłem po wielodniowym czytaniu forum zakupić model RTF Focus firmy Pelikan.

Pierwsze loty kilkunastosekundowe mimo znajomości teorii lotu kończyły się kretami i różnego stopnia uszkodzeniami kadłuba.

Drobne naprawy i wzmocnienie konstrukcji pozwoliły na kolejne próby, które ku mojej wielkiej radości zaczęły przynosić wreszcie rezultaty.

 

Dzisiaj wybrałem się na lotnisko aeroklubu i próbowałem ponownie swoich sił, wychodziło to całkiem nieźle i po raz pierwszy udało mi się 'wylatać' moje 3 szt. akumulatorów 1100 Ah (kilka lotów po ładne parę minut bez kretowania). Niestety wiatr był momentami trochę zbyt porywisty i powodował dziwne zachowania w powietrzu, mimo to skończyło się również po raz pierwszy powrotem do domu z pełni sprawnym modelem - czyt. w jednym kawałku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.