Jump to content

Witam Szanowne Grono Modelarskie!


darbo

Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam na imię Darek, wołają na mnie Darbo.

Lat 31, od urodzenia mieszkam w Gliwicach.

Informatyk.

 

Pierwszy kontakt z modelarstwem miałem w latach dziecięcych, kiedy sklejałem plastikowe modele samolotów - do teraz pamiętam mój najładniejszy model, brytyjski myśliwiec Spitfire. Pózniej znalazły się w moich rękach pierwsze modele RC, dzięki koledze mojego Ojca, który z tego co pamiętam był (mam nadzieję że jest nadal) na prawdę dobrym fachowcem w dziedzinie budowy modeli różnego typu - miałem dzięki niemu wyjątkową łódź motorową z laminatów na silnik elektryczny (z tego co pamiętam, dość szybką) sterowaną radiem, jednostkę pływającą niemieckiej straży pożarnej oraz w końcu model samolotu na uwięzi o napędzie spalinowym, który budowałem razem z Ojcem w piwnicy.

 

Teraz po wielu latach postanowiłem wrócić do dawnych zainteresowań, zobaczymy z jakim skutkiem.

 

Postanowiłem po wielodniowym czytaniu forum zakupić model RTF Focus firmy Pelikan.

Pierwsze loty kilkunastosekundowe mimo znajomości teorii lotu kończyły się kretami i różnego stopnia uszkodzeniami kadłuba.

Drobne naprawy i wzmocnienie konstrukcji pozwoliły na kolejne próby, które ku mojej wielkiej radości zaczęły przynosić wreszcie rezultaty.

 

Dzisiaj wybrałem się na lotnisko aeroklubu i próbowałem ponownie swoich sił, wychodziło to całkiem nieźle i po raz pierwszy udało mi się 'wylatać' moje 3 szt. akumulatorów 1100 Ah (kilka lotów po ładne parę minut bez kretowania). Niestety wiatr był momentami trochę zbyt porywisty i powodował dziwne zachowania w powietrzu, mimo to skończyło się również po raz pierwszy powrotem do domu z pełni sprawnym modelem - czyt. w jednym kawałku :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.