Skocz do zawartości

Jaki kwarc do MC-19


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mam sprzet na stole i serwa cały czas warjują a jak odchodze na jakieś pół metra zasieg ginie i cisza jak wezme antene do anteny odbiornika to niby działa dobrze .A jak rozpoznać czy modół jest na 35MHz czy na 40MHz bo na moim jest napisane GRAUPNER TX 40 FMssss.

 

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy włączenie nadajnika bez anteny mogłoby go uszkodzić???

Przecież poprzednik napisał, że jeśli jest nadajnik na 40Mhz a odb. na 35Mhz to nie bedzie działać i to każdy potwierdzi.

 

ET: Nie wolno właczać nadajnika bez anteny lub ze złożoną anteną na dłuższy czas.

Niektórzy się z tym nie zgadzają jednak ja wolę tego nie robić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker - mylisz sie piszac ze nie wolno wlaczyc nadajnika bez anteny czy ze zlozona antena.

Jezli antene da sie zlozyc (oczywiste) lub odkrecic to producent musi przewidziec ze ktos to zrobi. I nic stac sie nie moze. Tranzystor w koncowce wysokiej czestotliwosci bedzie goracy ale to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki troche mnie uspokoiłeś.

A co może być przyczyną że serwa mają drgawki a jak sie oddale z nadajnikiem na pół metra zasięg zanika .MC-19 kwarc nadawczy Hitec odbiornik Corona synteza

sprawdzałem ten sam zestaw na Opticu6 wszystko działa idealnie :shock: ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales ze nadajnik ma modul 40MHz - kwarc 35MHz wlozysz - ale to tyle. Dzialac toto nie ma prawa. Tzn - z bliska - cos tam bedzie ale zasieg bedzie zaden.

A jezeli modul jest 35MHz - to kwarc nie ten co trzeba albo jakies uszkodzenie w nadajniku.

Nie sadze zeby kwarc Hiteca dzialal z Graupnerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem co jest napisane na module Graupner TX 40 FMssss a na kartonie jest że sprzęt jest na 35MHz i pytałem jak rozpoznać częstotliwość modułu ,bo może pakowacz sie pomylił.A zdrugiej strony to chyba 40MHz nie powinna działać z kwarcem na 35MHz chyba że jakieś pomruki i jeszcze sprawdze z oryginalnym kwarcem Graupnera jak to nie pomożeto pewnie nadajnik felerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kwarc poza dedykowanym nie będzie działał w Graupnerze czy JR. Ja używam wprawdzie kwarców Pelikana, ale są produkowane specjalnie pod parametry modułów Graupner/JR. Na moim pisze T35FMsss - czyli nadawczy na 35MHz z modulacją wąskopasmową FM.

Kwarce do różnych nadajników mają cały szereg parametrów, którymi się różnią między sobą pomimo tego, że są na ten sam kanał.

 

A tu mamy moduł na 40, kwarc Hiteca na 35 i odbiornik na 35. To nie zadziała w żadną stronę i nie ma co dywagować.

Kwarc dedykowany do Graupnera na 40 i odbiornik na 40 - wtedy można coś potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.