Skocz do zawartości

"Tuning" modeli?


Air

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A mnie teraz olśniło. Na początku mojej przygody z modelarstwem ponad rok temu zakupiłem na alledrogo kompletny model (spalinowy 4t 15ccm :crazy: ). Model ten był niemiłosiernie oblepiony naklejkami różnych firm i po pierwszym w moim życiu locie modelem RC rozbił się po 20 sek. lotu. Teraz wszystko jasne - za dużo naklejek z jednej strony i antygrawitol ściągnął mnie z kursu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Vertigoo na boku naklejke Futaby jaskrawo różową i na górnej powieszchni skrzydeł czarne ''tauaże'' nie wiem czy dobrze piszę... więc jak lece wysoko to jak sie zagadam (a zdaża się) to wole mieć na boku i na skrzydłach naklejke żeby polecieć do góry a nie przyglebić. A i model ładniej wyglada. No i jest punkt odniesienia. Nie latam dalego ale kiedyś motoszybowcem złapałem zakłucenie nikt już go nie widział a mi coś błysneło nad lasem i błyskało nadal (ucho skrzdydła kryte srebrna folią) i powoli zawracałem a byłysk mijał i tak wróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem zauważyć iż masz nadajnik Futaby. Czyli coś ze sprzętu jest z tej firmy :D Może dostałeś z nadjanikiem, to i warto wykorzystać. Komicznie jest gdy ktoś z nadajnikiem hiteca/Graupnera/JR/inny, lata z naklejką Futaby. A wewnątrz modelu pakiet Rhino, silnik Turnigy, serwa HXT, regulator SS a odbiornik Corona xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Komicznie jest gdy ktoś z nadajnikiem hiteca/Graupnera/JR/inny, lata z naklejką Futaby. A wewnątrz modelu pakiet Rhino, silnik Turnigy, serwa HXT, regulator SS a odbiornik Corona xD

A co w tym komicznego bo nie rozumiem? Czy mentalność ludzka musi być taka, że wszyscy którzy są "firmowi" są OK, a reszta nie? No tak... bo przecież lansować się trzeba :) Mama kupiła mi Futabę na 10 urodziny i jestem prawdziwy modelarz. A ten facet, który od 20 lat lata tą samą aparaturą to się w ogóle nie zna i nie ma "cool" sprzętu i jeszcze nic nie umie... a najlepiej to niech się schowa do domu... Niestety ale w tą stronę ten świat zmierza...

 

Wszelkie podobieństwa do osób i rzeczy przypadkowa :)

 

A ja naklejek nie używam i wszystkie moje modele są w 90% seledynowo-zielone i z charakterystycznymi rowkami i wyglądają paskudnie :) Ale potrafią utrzymać się powietrzu :D przeważnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komicznie jest gdy ktoś z nadajnikiem hiteca/Graupnera/JR/inny, lata z naklejką Futaby. A wewnątrz modelu pakiet Rhino, silnik Turnigy, serwa HXT, regulator SS a odbiornik Corona xD

Właśnie odbudowywuję model kupiony na aledrogo i będę w nim używał odbiornika Futaby bo innego nie mam. A na nim po wcześniejszym właścicielu pozostały naklejki innych firm bez uszkodzenia folii nie do usunięcia. Komiczne... prawda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odbudowywuję model kupiony na aledrogo i będę w nim używał odbiornika Futaby bo innego nie mam. A na nim po wcześniejszym właścicielu pozostały naklejki innych firm bez uszkodzenia folii nie do usunięcia. Komiczne... prawda :wink:

Niedopuszczalne ! :shock: Darku, ja jednak bym się zastanowił nad kupnem nowego odbiornika albo zdrapaniu tych naklejek co by czasem sygnału specjalnie nie zakłócały :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Silnik Magnum XL FS 52AR i mam do niego naklejki. Kilku ludzi mnie uświadomiło, że ten silnik jest firmowy i dobry. A ja nawet nie widziałem, że to porządna firma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.