Skocz do zawartości

Motoszybowiec 2m "Kormoran"


khertal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dnia 25.10.09 doszło do długo wyczekiwanego oblotu,mojego pierwszego motoszybowca.Wychodzę z założenia,że każdy model powinien mieć nazwę wiec tak jak i poprzednikom tak jemu,nadałem nazwę a mianowicie,zwie się on "Kormoran"(taka była pierwsza myśl i tak już zostało).Po ponad roku pracy wspomnianego wyżej dnia,około godziny 14:00 po kilku wyrzutach z reki i lekkim podtrymowaniu,model wzbił się w powietrze.Pogoda na oblot była bardzo dobra,lekki wiaterek,dość wysoka temperatura jak na jesień i słoneczne prawie bezchmurne niebo.Zrobiłem 1 dość długi lot,bowiem trwał on około 35 minut.Model powstał głównie w celu zdobycia niezależności od holowników i rozkładania gumy,bowiem samo jej rozkładanie zajmuje trochę czasu oraz trzeba mieć na miejsce na to aby ją rozłożyć a nie zawsze mam czas,aby pojechać na lotnisko które jest w zasadzie jedynym miejscem,umożliwiającym dogodny start z gumy.Budując model miałem także na uwadze to,aby możliwe było nim zasmakowanie termiki.Konstrukcja jest klasyczna czyli konstrukcyjne skrzydła z kesonem oraz konstrukcyjne stateczniki.Wszystko oklejone folią.kadłub to laminat szklany wzmocniony rowingiem węglowym zapożyczony z modelu fuks.

 

Teraz trochę danych o modelu:

-rozpiętość 2000 mm

-długość 1150 mm

-powierzchnia nośna 40 dm?

-masa 901g

-sterowanie:kierunek,wysokość i obroty silnika

-profil SD7037

-cięciwa centropłata 210 mm

-cięciwa ucha 210mm zbieżne do 170 mm

 

Wyposażenie:

-regulator Tower Pro mag8 25 A

-serwa GWS 19g

-silnik Turnigy 28-30B 1050 Kv

-pakiet Zippy 3s 25C 1300 mAh sztuk dwie

-odbiornik jakiś Hitec pięciokanałowy masa około 20g

-śmigło składane na które składają się: łopatki Graupner 9x6 oraz kołpak turbo Pelikan 35 mm

 

Filmiku z oblotu nie wrzucam,ponieważ nakręcone są tylko 2 wyrzuty z reki i 4 sekundowy lot na silniku,potem padły baterie w aparacie. :?Zdjęć z budowy też nie wrzucam,bo relacja nie była prowadzona na bieżąco i fotki w większości są z komórki,ponieważ nie posiadałem wtedy cyfrówki.

W końcu kilka fotek z oblotu (2 miniaturki bo oryginały są stanowczo za duże)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.