Skocz do zawartości

Laczenie pojedynczych cel - Jak wykonac?


Janosik72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis przyszly mi z Hobbycity pojedyncze cele 100mah

chcialbym je polaczyc w pakiecik 2s ,czy to sie da polutowac normalnie cyna i pasta

Czy to moze sa aluminiowe koncowki i raczej nielutowalne?

Moze ktos z kolegow juz mial cos takiego na warsztacie

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7567

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tych w ręku nie miałem, ale wydaje mi się niemożliwe żeby końcówki były aluminiowe. Raczej posrebrzone. Zdrap nożem wierzchnią warstwę i pod spodem będzie miedź. To dla testu, bo do lutowania nie trzeba robić nic. Zwykła cyna z kalafonią i lutownica odpowieniej mocy, żeby czas lutowania nie przekraczał kilku sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy to moze sa aluminiowe koncowki i raczej nielutowalne?

 

A kto mówi, że aluminium nie da się lutować ? Mi się udało a lutowałem właśnie pakiety LiPo 2S z pojedynczych ogniw 400mAh. Sposób: odrobina oleju na styk i delikatnie czyścisz nożykiem, nie może być dostępu powietrza. Następnie lutownica i trzeba pobielić styk. A dalej to już z góry, przy odrobinie wprawy idzie bez problemu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.