Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziwne...PP ostatnio też późno aktualizuje statusy, ale żeby aż tak?

Może zadzwoń na infolinię PP?

Śledztwo (telefoniczne) wykazało , że 14-go lutego paczka wyszła do mnie omijając urząd celny z urzędu wymiany poczty z zagranicą , który mieści się w Warszawie... moje miasteczko mieści się 7km od Warszawy... i paczka w te 2 tygodnie nie może pokonać tych 7km? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie stwierdziłem, że dziwne :-)

Dzięki za pomysł poszukania na PP. Tak tu Ładziak krzyczał na niecierpliwych , że wziąłem na wstrzymanie. Dziś sprawdzę na mojej poczcie czy mi nie przetrzymali paczki a jak nie to będę reklamował. Straszna kaszana z tą pocztą - dobrze by było jak by w końcu pojawiła się konkurencja , której tak boi się PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę na mojej poczcie czy mi nie przetrzymali paczki a jak nie to będę reklamował.

Obawiam się, że nic nie wskórasz - OIDP reklamować może nadawca (a i tak dopiero po upływie jakiegoś czasu od nadania).

No to problem... w paypal chyba jest do 45 dni aby zgłosić roszczenie. Mi pozostało jeszcze dziesięć dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczekaj do ostatniego dnia i zgłoś roszczenie. A oprócz tego mimo wszystko uderz do PP, skoro sami pokazują w trackingu, że "gdzieś" u nich ten list jest.

Tak zrobię... najbardziej to nie mam zaufania do mojej placówki pocztowej w Józefowie. Nigdy nikogo nie zastali w domu i zawsze zostawiali awizo mimo , że prawie cały czas ktoś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu Ładziak krzyczał na niecierpliwych , że wziąłem na wstrzymanie.

I bardzo dobrze! To jest najzwyklejszy zagraniczny lotniczy list polecony i nie ma o co kruszyć kopii. Przesyłki z HK nie są traktowane na specjalnych zasadach. To najzwyklejsze listy i paczki, jakie tysiącami są przysyłane z zagranicy.

Jedyne co możesz zrobić, to odczekać okres przewidziany przez HK (45 dni zgodnie z informacją na FAQ: http://hobbyking.com/hobbyking/store/FAQ.asp ) i zgłosić im, że nie otrzymałeś przesyłki, ew. dodatkowo zgłosić spór na PayPalu.

Z własnej inicjatywy możesz pójść na pocztę i poprosić o poszukanie listu. To wszystko...

 

Jak nie otrzymacie w terminie przysłowiowego listu od cioci, to też będziecie tutaj się pytać? Przecież to nie jest temat o pracy Poczty Polskiej (choć i taki jest tu na forum). To jest temat o zakupach w HK...

Cytując Misia: nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ładziak - całkowicie masz rację. Listu od cioci będę szukał na forum ciociowym. Jednak tu koledzy mają doświadczenie w terminach dostarczania przesyłek zarówno przez pocztę HK jak i PP. Nawet pani w urzędzie wymiany poczty się zdziwiła , że jeszcze nie mam tej paczki, która wyszła z tego urzędu 14-go lutego i doradziła zadziałać ( tylko ostrzegała mnie przed kolegą Ładziakiem na pfmrc :wink: ). Nie do końca list z HK jest taki sam jak z Wólki Ładziakowej bo musi się prześliznąć jeszcze przez UC i urząd wymiany.

 

 

Teraz pytanie w temacie:

Od jakiej daty mogę liczyć te 45 dni , po których mogę zgłosić reklamację do HK oraz jak mam liczyć te 45 dni w trakcie których mogę zgłosić spór na paypalu ????? Czyli od daty złożenia zamówienia czy od daty wysłania czy do daty opuszczenia HK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 45 dni od daty dokonania płatności w systemie PayPal:

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/securitycenter/buy/OffEBay-outside

 

A w HK po 45 dniach... Z drugiej strony nikt nie zabroni wcześniej. To oni mogą reklamować na poczcie po takim czasie.

 

 

Nie do końca list z HK jest taki sam jak z Wólki Ładziakowej bo musi się prześliznąć jeszcze przez UC i urząd wymiany.

Jak dla mnie różnica żadna. Mój udział w procesie doręczenia w każdym z przypadków jest zerowy. Co najwyżej trzeba uiścić podatek i tyle... Ale to już kwestie fiskalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca list z HK jest taki sam jak z Wólki Ładziakowej bo musi się prześliznąć jeszcze przez UC i urząd wymiany.

Jak dla mnie różnica żadna. Mój udział w procesie doręczenia w każdym z przypadków jest zerowy. Co najwyżej trzeba uiścić podatek i tyle... Ale to już kwestie fiskalne.

Jednak okazało się , że mój udział nie był zerowy. Po wymianie myśli z kolegą Mkrawcz1 zacząłem coś podejrzewać i okazało się że paczka przeleżała u mnie na poczcie w Józefowie 15 (!) dni. W międzyczasie dostałem paczkę z aparaturą a list z odbiornikami już czekał na poczcie. Niestety nie było żadnego awizo więc mógłbym sobie czekać. Ciekawe co robią z taką nie odebraną paczką - odsyłają do nadawcy? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co robią z taką nie odebraną paczką - odsyłają do nadawcy? :crazy:

tak odsyłają do nadawcy, Twoją pewnie wyślą do Niemiec, miałem podobną sytuację. Zamówiłem 3 paczki z czego jedna "zabłądziła". Okazało się, że doszła do Polski ale listonoszowi nie chciało się przynieść awizo, więc paczka wróciła do Niemiec, płaciłem 12$ żeby przyszła ponownie. KONIEC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co robią z taką nie odebraną paczką - odsyłają do nadawcy? :crazy:

Twoją pewnie wyślą do Niemiec

Na szczęście nie wyślą bo im zdążyłem odebrać po wczorajszej wymianie zdań tu na forum (wbrew koledze Ładziakowi , który uważa , że trzeba cicho siedzieć :wink: ).

 

No i mam pięć nowiutkich odbiorników do swojej Turnigy 9X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.