Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zamówienie złożyłem 25.02.

maila, że wysłali dostałem na początku marca.

a paczki nie ma.

"international air mail" <- ile można na to czekać???

Sprawdzałeś w trackingu gdzie jest? Ja zamówiłem 05-02-2011 i dwa dni temu przesyłka pojawiła się w Polsce na Urzędzie Celnym w Warszawie. A dzisiaj ma status wysłane do UC Zabrze, więc pewnie naliczą VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje zamówienie nareszcie dotarło.Zakupu dokonałem 09.02.2011 a jutro odbieram z poczty. No niestety ten poślizg to też częściowo i moja wina bo opłaciłem list polecony ale banan na twarzy się pokazał jak tylko dostałem info że przesyłka już jest. To już mój 3 zakup w HK i w/g mnie jest OK. Szkoda tylko że większe gabaryty nie idą do nas i trzeba kręcić przez sąsiadów z za Odry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, bo zamówiłem sobie odbiornik i idzie listem oczywiście tym rejestrowanym za 3,99$. Ale zazwyczaj nr listu zaczyna się na RB, a u mnie zaczyna się na RC, czy jest jakaś różnica między tymi dwoma początkami?

Według mojej wiedzy RB i RC to list polecony. CP paczka. Przynajmniej tak do mnie wysyłali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... a CC ??? mam paczkę do 3kg i jest CC ... SG. ogólnie w piątek już było shipped a jeszcze jej nie ma w trackingu. W HK jest jako AIR Parcel. List zamawiany tego samego dnia już opuścił Hong Kong, a paczka jakoś nie może ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem.

W sobote niby było Shipped a nadal nic nie ma w HongKong Poczcie, ani u nas ani też w SpeedPoście. Paczka waży do 3kg.

A wydaje mi się że powinny być już jakieś dane.

 

Już chyba ze mna nie dobrze, ponieważ się stresuje :ble:

Pozostało chyba czekać.

A jeśli paczka idzie jako prezent i podany jest tylko 10% wartości, to zostanie VAT czy CŁO naliczone [nie orientuję się - osoba prywatna] mimo dużych wymiarów paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło nie naliczą, bo artykuły modelarskie czy zabawki nie są objęte podatkiem celnym. Będzie tylko 23% VAT do zapłacenia od wartości paczki, czyli tego co zapłacone. Oni nie biorą pod uwagę tego co jest podane na paczce. Było już o tym w tym wątku jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają prawo np zaglądać do środka, jeśli podam im te 10% wartości i oszacować koszty moich zakupów? Mogę legalnie im podać tą ww. wartość jeśli wyślą do VATowania czy lepiej sie nie bawić?

A gdybyś był celnikiem i wiedział 99 % paczek, które trzymasz w ręce, na które nakładasz VAT, ma zaniżoną deklarację uwierzyłbyś piętnastolatkowi, że za 3 kg artykułów modelarskich zapłacił 20$ czy ile tam ci wychodzi te 10%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubi - dzięki wielkie, znalazła się, jest w singapurze ;D

ten speed post to jakiś inny dostawca czy jak ?

 

Odnośnie tematu VATu to zauważyłem, że "faktura" którą można pobrać z HK ma również zaniżone wartości ... w sumie to jakiś tam dokument. W razie pisma z UC chyba można coś takiego wysłać ... czy nie warto ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu VATu to zauważyłem, że "faktura" którą można pobrać z HK ma również zaniżone wartości ... w sumie to jakiś tam dokument. W razie pisma z UC chyba można coś takiego wysłać ... czy nie warto ?

Ważne potwierdzenie płatności PeyPal - tego będą chcieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie paczek CC....SG . Moja przesyłka od 19.03.2011 jest "Handover to airline" i cisza... Na żadnym innym trackingu (P-P, HKPost) nie ma żadnej wzmianki o niej. Ktoś miał kiedyś taki przypadek? Dodam, że paczka wysłana godzinę wcześniej z HK jest u mnie już od piątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest na speed poście i jeszcze teraz leży w singapurze i pojawiła się na śledzeniu p-p jako "opuściła obcy obszar celny" paczka zamawiana 19.03, wysłana 25.03 na speedpost pojawiła się 28.03

 

EDIT: Gdzie urząd celny oVATowuje przesyłki ? w Warszawie czy w mieście docelowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten speedpost coś chyba nie tak działa... dzisiaj zmieniła się historia trackingu na:

 

24/03/2011 02:33

Handover to Airline

 

23/03/2011 16:28

Processing at Air Transit Center

 

23/03/2011 16:17

Processing at Sorting Centre

 

23/03/2011 16:17

Processing at Sorting Centre

 

23/03/2011 15:34

Acknowledged at Transit Centre

 

19/03/2011 20:49

Shipments in transit from Origin

 

miał ktoś podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.