Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

U mnie też już chyba 6 dni nie pokazuje nic, ale u nich to raczej norma.

Możesz sprawdzić jeszcze na sledzenie.poczta.polska.pl , ale może i tam nic się nie pokazywać.

 

LQ, Ten tracking działa chyba tylko na paczki nadane przez speedpost czyli o numerze z końcówką SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to dobry temat ale chciałem zapytać czy praktykujecie coś takiego jak pakowanie kilku przedmiotów (kilku osóB) do jednej paczki dla oszczędności na kosztach przesyłki. Jak wymyślę co będzie mi potrzebne chętnie bym się z kimś zgadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest tak że w większości paczki małe (powiedzmy do 1-1,5 kg) są przepuszczane , a cięższe już są "rozpatrywane". Dlaczego?

Informacje mam od szwagierki, która pracuje w Skarbówce i nie raz z nią na ten temat rozmawiałem.

Poprzez allegro czy lipne sklepy internetowe prowadzonych jest w Polsce tysiące niezarejestrowanych działalności gospodarczych. Czasami jest prowadzona działalność gospodarcza zarejestrowana A, a obok druga działalność B, której obroty nie są rejestrowane. Często nawet takie firmy wystawiają lipny paragon fiskalny na firmę A lub B, a skarbówce ciężko to wyłapać, jak to jest możliwe, ja wiem ale nie chcę tutaj rozwiązań podawać. Jeżeli masz z taką firmą do czynienia możesz mieć problem odebrać fakturę, lub problem odebrać towar osobiście, często jest to niemożliwe, lub możliwe ale cena przy odbiorze osobistym jest inna, lub płacisz za odbiór osobisty tak jak za kuriera.

Wiem że Urząd Skarbowy będzie teraz się zajmował takimi działalnościami i w różnych okręgach jest to stopniowo rozwijane.

Moja szwagierka konkretnie zajmuje się w tej chwili wyłapywaniem takich działalności na swoim terenie. Dane uzyskuje między innymi z Allegro, Urzędu Celnego , donosów od konkurencji legalnej i nielegalnej. Wiele danych uzyskuje również korzystając z dziedzinowych forum jak to nasze, z Poczty, a nawet z "Naszej klasy".

W paczce 2,5 kg można upchać np 60 odbiorników Spektrum Orange wartości 500$, a potem sprzedać je o 100% drożej.

Jednak jeżeli ktoś zapłaci VAT na cle, to raz że proceder już się tak nie opłaca i zniechęca, dwa jeżeli prowadzony jest nadal, to już istnieje dokumentacja dotycząca źródła uzyskania.

Jeżeli ktoś (użytkownik allegro, użytkownik na forum, sklep internetowy czy osoba fizyczna) regularnie pojawia się na zestawieniach to brany jest pod lupę. Oczywiście na zestawieniu excelowym najpierw pod młotek idzie proceder lepiej rozwinięty, co nie oznacza że jak się coś tam "troszeczkę" udłubie to jest się bezpiecznym.

Osobiście dziwię się osobom które robią to jawnie np. przez allegro, mają na użytkowniku kilka set, czy kilka tysięcy komentarzy, interes się kręci, myślą że nikt tego nie zauważa.

Kijuik, przypuszczam że w UK, proceder tego typu jest o wiele mniej znaczący, dlatego VAT'u może nie naliczają.

Oczywiście ja podałem tylko jeden powód, który nie jest jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym panikował, ale chcę tylko się spytać. Czy u kogoś status Item posted and is being processed. utrzymywał się dłużej niż 4 dni, bo u mnie jest 4 dni, a zazwyczaj jak pojawił się ten status to się zmieniał jeszcze w ten są dzień, ew. na następny dzień rano, ze paczka zostanie wysłana danego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Due to the high level of tickets, we have temporary suspended our Phone and Live Chat support to focus on resolving all the tickets in support center. We hope to resume our Phone and Live Chat service on May 16th. We apologize for any inconvenient and Thank You for your understanding."

I wszystko jasne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie irytował. Cuda wianki się tam u nich dzieją. Raz paczka rejestrowana (podana data wysłania) kulała się 5 tygodni- od tej daty nadania :evil: . A ostatnio pojawił się po 11 dniach od zamówienia napis shipped i nr przesyłki a po południu listonosz przyniósł hehehehe. :lol2: ...znaczy teleporter mają chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.