Skocz do zawartości

Nowa książka na rynku "Budowa Lotniczych Makiet RC&quot


Radek Oleksy

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach (chyba bez mała 25 ! od wydania "Białej serii" ) doczekaliśmy się książki o modelarstwie lotniczym i mimo iż jest to publikacja dla grupy modelarzy budujących makiety, to zasługuje na uwagę wszystkich, którzy budują modele latające.

 

Budowa Lotniczych Makiet RC

 

Obejrzałem książkę (jeszcze nie przeczytałem) i jestem pewien, że jest warta grzechu, myślałem, że wiem, sporo - zbudowałem od podstaw trzy makiety, ale tu jest jeszcze sporo ciekawych informacji.

 

Książka ta autorstwa słynnego budowniczego makiet Gordona Whitehead-a zawiera wiele wartościowych wskazówek i porad dla tych , którzy cenią sobie dokładność i pewność wykonania modeli. Jednocześnie lektura ta zapewni uniknięcie pomyłek i wpadek, przy budowie i oblocie modeli, budowanych często kilka lat ! Warto więc poświęcić trochę czasu na przeczytanie Budowy Makiet RC. W poszczególnych działach opisane zostały modele i sposób ich wykonania -od PROJEKTU przez BUDOWĘ do OBLOTU i samego już LATANIA, przedstawiono modele jedno i dwu silnikowe.

 

Książka została wydana w formacie A4 , zawiera 212 stron i 580 fotografii i rysunków.

 

Oto spis rozdziałów:

 

* Klasyfikacja makiet latających,

 

* Dokumentacja i wybór modelu,

 

* Rozważania aerodynamiczne,

 

* Wybór skali modelu,

 

* Obliczenie poprawnego punktu równowagi,

 

* Skalowanie rysunków,

 

* Projektowanie struktury kadłuba,

 

* Struktura skrzydła i stateczników,

 

* Pracujący takielunek, zastrzały i połączenia skrzydeł i stateczników,

 

* Napędy powierzchni sterowych,

 

* Podwozia,

 

* Silniki,

 

* Śmigła,

 

* Napęd tunelowy (wentylatorowy),

 

* Dodawanie szczegółów,

 

* Pokrywanie i wykańczanie,

 

* Prędkość modelu,

 

* Oblot, trymowanie i ogólne zasady wykonywania lotów,

 

* Wprowadzenie do czterech podstawowych figur akrobacji,

 

* Lot modelem dwusilnikowym na jednym silniku,

 

* Start i lądowanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.